| RazzMTB a întrebat:

Recent, am purtat niste debate-uri pe tik tok cu niste adolescenti in jurul varstei de 14-19 ani, care credeau in dumnezeul crestin. Iar eu le ceream ca un om normal, dovezi, si ce credeti ca imi spun ei? laughing laughing cică: "pe tine cine te-a creat?!", "cum au aparut oamenii?!", "cum s-a facut planeta asta, singura?"…. astea au fost raspunsurile (intrebari care le reflecta incultura specific romaneasca) lor. Si acum, facand o paranteza, stateam asa… si ma intrebam…. bă, oare asa grava e situatia educationala in Romania? Efectiv, cum ma sa ma intrebi cum au aparut oamenii, planeta sau etc? laughing laughing laughing dar oare ei nu au auzit de evolutie, selectie naturala, mutatii genetice, varietate, discul protoplanetar, hăă? Naaaaah, nu o sa vezi asa ceva. Cum sa stie ei de asa ceva? Noi suntem cu ortodoxia noastra dom-le…. nu ne trebuie "jdiință"… aia e de la "deavol" laughing laughing nu stiu ce parere aveti voi despre asta, dar cateodata imi pare rau ca fac parte din aceeasi specie cu acesti indivizi…

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da mult timp liber ai cu vacanta asta

| simplaexsistenta a răspuns:

Ok... Si cu ce te ajutam?

| RazzMTB explică (pentru suntserios):

Asa este