| RAY a întrebat:

S-a cam dus moda fustelor sau? nu prea vad fete/femei cu fusta, rochie oare de ce dispare asta?

Răspuns Câştigător
| UzOm a răspuns:

Stai ca apare moda asta la barbati. Sa vezi ce "misto" o sa fie. big grin

22 răspunsuri:
| JetBlueJet a răspuns:

Eu una nu ma simt comod in fusta :3
Am purtat doar o singura data fusta/rochie.

| RAY explică (pentru JetBlueJet):

Deci porti blugi?

| JetBlueJet a răspuns (pentru RAY):

Da.
Sau trening laughing

| RAY explică (pentru JetBlueJet):

Cica ala se poarta doar facem sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Purtatul unei rochii/fuste implică nevoia de ciorapi, pantofi sau ceva care să se potrivească, aranjarea constantă a rochiei/fustei etc.
Oricum, încă se poartă destul de mult (nu ca în era victoriană, e adevărat), dar nu știu în ce cartier de bătrâni locuiești de spui că nu prea vezi.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Timisoara,rar vad

| JetBlueJet a răspuns (pentru RAY):

Cine spune? tongue
Porti ce vrei.

| Drimmero a răspuns:

Cat de frumoase sunt fetele ce poarta asa ceva, imediat intorci pirivrea dupa ele! Moda asta n-o sa dispara, mai sunt domnisoare cochete care nu renunta la ea!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Mai ales cand bate vantul

| Florentina9210 a răspuns:

Trebuie sa aiba si ce arata prin fusta/rochie. Nu se poate imbraca una cu picioare gen ''butuc'' in fusta, sa fim seriosi.
Tin minte ca aveam un fost iubit, care avea un ''fetis'', de fiecare data cand ne intalneam in parc, imi spunea sa vin in fusta si in sandale cu toc.

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Ahaa, si sa ma aiba si tanga.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Mai ales atunci. Ala e momentul cand trebuie sa stii sa profiti, bwuahahaha!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Clar

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Momentul si vantul si aia e!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Eu mai vedeam big grin

| OoBunnyoO a răspuns:

In primul rand, probabil pentru ca pantalonii sunt mai comozi.

In al doilea rand, probabil pentru ca in Romania, oamenii sunt foarte critici si daca nu ai picioarele perfecte, societatea "nu iti da voie" sa porti fuste/rochii. Ba ca ai picioarele prea groase, ba ca sunt prea subtiri, ba ca sunt strambe, ba ca ai celulita, ba ca-s prea albe etc. In Romania, fetele sunt mult mai constiente de ele. In Belgia vad foarte multe fete in fuste si rochii, mult mai multe decat am vazut vreodata la noi in tara si nu arata asa de bine ca romancele. Dar aici nu sta nimeni sa se uite la picioarele tale si sa te judece pentru o asemenea chestie.

| raluk27 a răspuns:

Eu port zilnic. Se prefera pantalonii pentru ca a purta o fusta sau o rochie implica o anumită tinuta si atitudine. Cand stai numai in adidasi si iti iei si tu un pantof cu toc si arati de parca mergi la prasit sau mai ai puțin si vii in nas, normal ca o sa stai numai in blugi. Picioarele nu au nicio legătură. Sunt fuste pana la genunchi, pana la jumătatea gambei, scurte, lungi, mulate sau evazate, pentru toate conformatiile.
Stai ca vine canicula si sa vezi cum trec toate la rochite. Asta daca nu cumva vor sa faca sauna in blugi.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Ce vedeai?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Fuste prin TM.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Poate in complex

| R0R0 a răspuns:

Eu prefer fusta in locul blugilor. Ma simt mai libera.

| RAY explică (pentru UzOm):

Mi-ai facut seara, danke