| RAY a întrebat:

Să presupunem că ati fi singuri în lume, ce ar fi important pentru tine în acest caz în viață?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoana mea. DOOH

| Freya1 a răspuns:

Pai,sa dispara lumea asa din senin si sa raman doar eu sau asa sa fie creata planeta doar cu mine si atat de la bun inceput?

| RAY explică (pentru Freya1):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viața mea.Indiferent de împrejurări.

| LaurentiuGabriel666 a răspuns:

Pai eu daca as fi singur pe planeta am muri de plictiseala nu de alta!

| SilentRain a răspuns:

Conexiunea la internet, sa pot vedea toate filmele si serialele

| PersonajFictiv a răspuns:

Sa am bani macar pe cwrve sa dau.
Ca e aiurea sa nu ai nici iubire si nici sex,nici prieteni nici nimic.
Daca imi iau bani o sa imi iau baturura,o sa chem tarfele sa imi aline durerea, mai un drog, mai o tigara mai una alta ca sa crap mai devreme si sa scap de asa chin.
Adica gandeste-te, daca ai bani, tarfe, droguri si bautura, e un chin de neimaginat nu? smug
Lasand la o parte gluma, e aiurea sa fii singur.As vrea sa fiu inconjurat de familia mea mereu ( formata din prieteni si persoana iubita, nu din rude, ca mi se rupe de alea ).
Dar daca nu se poate, macar bani sa am sa imi alin durerea cumva.
Deci raspsul e : sa am bani, multi bani.
Oricum daca ajung in situatia asta nu vrea sa traiesc mult, cand vine andropauza imi dau in glot in cap si bang bang, arriverderci amogos.

| Lioana a răspuns:

Daca prin a fi singura in lume te referi la situatia in care nu ar mai exista nici un alt om pe planeta, atunci n-ar mai exista multe lucruri din viata noastra actuala. In acest caz n-ar mai exista televiziune si internet, n-ar exista magazine, spectacole. Ar trebui sa-mi construiesc singura o locuinta, sa-mi croiesc singura haine si sa ma ocup de agricultura ca sa am ce manca.
In aceasta situatie cred ca as avea o relatie mult mai intensa cu Dumnezeu si poate i-as cere un partener asa cum a primit-o si Adam pe Eva.

| MilesAway a răspuns:

Nu ati putea supravietui niciunul mai mult de 1-2 sapt.

| SG1995 a răspuns:

Daca as fi doar eu singur pe planeta, aia n-ar mai fi viata, as merge in cel mai apropiat oras si as sari de la etajul 20.

| SG1995 a răspuns (pentru Lioana):

Adam a cerut-o pe Eva, se pare ca Yahweh a considerat celelalte primate mai potrivite pentru Adam. laughing

| Lioana a răspuns (pentru SG1995):

Nu te grăbi să tragi concluzii. A fost greseala mea. Nu Adam a cerut-o pe Eva.
" Domnul Dumnezeu a zis: „Nu este bine ca omul să fie singur; am să-i fac un ajutor potrivit pentru el." "(Geneza 2:18)
Adam nu știa de ce are nevoie. Încă nu mușcase din rodul pomului cunoștinței binelui și raului.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nimic.
Aia ar fi o varianta de "Game over" thinking