| anonim_4396 a întrebat:

Sal tpu.De maine vreau sa ma apuc sa sar coarda.As vrea sa dau de la burta jos.(am 50kg si as vrea sa ajung cel mult pana la 45-46^^)..cam cate ore ar trebui sa sar pe zis?big grin dau funda:**

3 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Buna draga! Eu cred ca este obositor sa sari 30 de minute coarda, eu una n-as putea. Mai bine ai merge cu bicicleta sau rolele este mult mai relaxant.Sanatate!

| Florinel a răspuns:

Sunt de acord cu Maui... dar parerea mea este ca ar fi mai usor daca ai si alerga...cat poti tu, intr un parc apropiat sau unde te simti u mai bine. ajuta foarte mult tongue si spor la ce iti propui.

| Maui a răspuns:

Ore? laughing E de ajuns si 30 de minute pe zi. Mai bine sari 30 de minute sau o ora, dar la viteza mare. O sa observi rezultate bune chiar si in doua saptamani. Depinde de tine, sa ai ambitie si o dieta echilibrata.