| AlexU13 a întrebat:

Tocmai voiam sa imi fac un tricou cu "Keep Calm" dar nu stiu sigur ce sa adaug : ce suna mai bine?
"keep calm and do magic" / "keep calm si fa magii" / "keep calm si fa magie"?

Răspuns Câştigător
| Stefany02 a răspuns:

Suna mai bine in engleza daca incepi in engleza trebuie sa continui in engleza, ca altfel nu suna deloc bine, si uni nu o sa inteleaga de ce scrie si in romana si engleza.Deci zic sa pui "keep calm and do magic". Asta e parerea mea! Si cred ca ar fi multi de acord cu mine! Succes, sper sa faci alegerea potrivita! Funda? Te rog!

5 răspunsuri:
| McHoff a răspuns:

Keep calm si fa magie

| Shadow7500 a răspuns:

Ceva cu pirati : Keep calm and drink rum

| AlexU13 explică (pentru Stefany02):

Ma gandeam si cu romana si engleza pentru ca parca am vazut odata cv de genu "Keep Calm ca-i bini di tat" thinking

| HaKa93 a răspuns:

Daca incepi cu engleza, termina cu engleza.

| OnuOnulică a răspuns:

Prima varianta.