| Balonaseplutitoare a întrebat:

Sal TPU vreau sa dau la SRI doar ca am rinichi polichistic credeți ca a și putea da la admitere?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Iti las un link si citesti singurel ce conditii trebuie sa indeplinesti doar ca sa poti avea o sansa.Plus ca nu oamenii se duc sa se angajeze la SRI ca si cum ar fi BGS.Ci SRI isi cauta oamenii si ii selecteaza pe cei cu abilitati remarcabile fizice si psihice din anumite domenii de activitate. Politie, IT, agenti din alte firme guvernamentale etc.Eu doar ti-am zis cum sta treaba, tu esti liber sa crezi ce vrei. https://www.sri.ro/cum-pot-aplica si aici nu neaparat daca lucrezi intr-un domeniu care se incadreaza esti ca si recrutat.Trebuie sa fii cu mult peste medie in tot ceea ce faci.

3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Din ce stiu eu, trebuie sa fii "sanatos tun". Imi pare rau pentru tine.

| siriusblack98 a răspuns:

Nici nu stiam macar ca poti sa aplici cu CV-ul la SRI laughing Si nu cred, pentru ca trebuie sa fii sanatos si intreg fizic.Dar faza cu ''vreau sa dau la SRI'' mi se pare ca duci lipsa de informatii daca tu crezi ca asa este procedura.

| Balonaseplutitoare explică (pentru siriusblack98):

Dar cum este procedeul?