| agga_4444 a întrebat:

Am 15 ani si de ceva vreme ridic greutati. Greutati in sensul ca ridic gantare pentru dezvoltarea bicepsilor. Problema este ca as vrea sa stiu sau sami recomandati un set sau un anumit timp indicat pentru dezvoltarea corecta a muschilor. Eu unu ridic gantare pana la epuizarea bratelor

8 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ce mai bine te duci frumusel la un profeor de sala .si iti da el o modalitate eficienta de a face biceps.Nu fa de capul tau ca apoti avea rupturi musculare.sau te dezvolti foarte urat. O sa ajungi cu mainile ca un cimpanzeu.si asta nu e gluma.La 15 ani muschi trebuie modelati foarte atent.Bafta

| YepIsSuspended a răspuns:

Salut!

Sa ridici greutati la 15 ani nu este prea indicat...mai bine ai alerga sau ai face un fel de,, gimnastica''.

Pa!

| snepy a răspuns:

Eu zic sa nu te apuci acum sa tragi de fiare, mai asteapta 1-2 ani maxim

| adinescu a răspuns:

I-ti pot da un sfat ai grija cat ridici si cum ridici poti avea probleme mari cu spatele si chiar sa nu mai cresti in inaltime.nu fa d capul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehe gogule, nu crezi ca te arunci prea sus la varsta asta?
Baga flotari si abdomene... un an de zile... dupa aceea pot trece incet incet la a ridica greutati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine fa o serie de 10 gantera la mana stanga si dupa aia la dreapta eu asa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine si eu am 21 de ani si am muschi mari