| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, ce sa fac sa fiu mai amuzant? Spun niste glume, foarte proaste care doar eu rad la ele si ceilalti rad de mine laughing help va rog.

Răspuns Câştigător
| AbigailCiobotaru a răspuns:

O sa-ti spun ceva din experienta proprie laughing Acum cativa ani voiam foarte mult sa fiu o persoane amuzanta, ma chinuiam sa spun glume la care radeam doar eu si chiar mi se pareau reusite. Eram in situatia in care imi gandeam glumele si le planificam laughing Dar cu timpul am renuntat si mi-am dat seama ca nu e chiar asa, adica glumele trebuie sa fie spontane, naturale si nu trebuie sa te gandesti ca sa razi la ele laughing Incetul cu incetul, dupa ce am realizat asta am incetat sa ma gandesc dinainte ce glume ar trebui sa fac si am inceput sa glumesc spontan, iar acum toti prietenii ma stiu ca ''fata aia amuzanta''. Desi nu am realizat asta, lumea a inceput sa ma considere amuzanta si eu sunt mereu cea glumeata din clasa, cea care face glume si cea care rade mereu. Asa ca te sfatuiesc sa nu te chinui, ci sa lasi glumele sa vina de la sine laughing

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iti trebuie imaginatie, astea iti vin pe moment. Faci jocuri de cuvinte, faci asociatii amuzante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti inzestrat/a cu simtul umorului mai bine lasa glumele.limiteaza-te sa razi la glumele altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce tampanie...