| M1989 a întrebat:

Cred ca cea mai urata urare la Romani este,, sa-ti traiasca copilul" de parca acel copil se naste cu moartea in brate, voi mai aveti urari din astea pe care sa le detestati?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Sa va tina", cand doi incep o relatie. De parca tinutul unei relatii e cel mai inteligent lucru... Multi ar trebui sa stie sa renunte la timp.

| M1989 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Exact ????????

| LoveSleep a răspuns:

"Sa-ti traiasca copilul" a ramas de acum multi ani cand oamenii faceau mai multi copii, pentru ca foarte multi dintre ei mureau.

| Sofer a răspuns:

Urări tipic românești. Asta ar fi una dintre ele pe care o detest.

| Reghqen a răspuns:

Sau "În orice zâmbet și-n orice floare este un strop de binecuvântare" rolling on the floor)