| neoficial1anonim a întrebat:

Salut eu sunt Timmy.Nu stiu daca ma întelegeti cum ma simt. Acum mereu mi se intampla la fel mi-am irosit ani din viata mea in zadar in speranta da a imi gasi alinarea langa un suflet cald si bun, dar se pare ca asta exista doar in iluziile din capul meu. Incep sa ma tem sa ma mai atasez emotional de oameni cand vad ca toti imi provoacă suferinta. Am ajuns sa cred ca lumea in general e guvernată de minciuna si lipsa de sinceritate, apeland la tot felul de mijloace pentru a te distruge, iar raul creste si se simte bine prin noi si noi prin el in acelasi timp. De aceea speranta mi se spulbera cand ma gandesc ca nu voi găsi niciodata ceea ce caut. Femeile false mi-au răpit toata tineretea cea mai de pret perioada din viata. Imi doresc din toata inima sa am pe cineva langa mine care ma întelege si se teme de ceea ce ma tem si eu si langa care sa imi vad copilasii cum cresc in ochii ambilor părinti, nu sa sufere ca si mine, sa se simtă abandonat de toata lumea si de mama si de tata si plângând si aproape ramas fara răsuflare clar uita spre cu privirea spre cer si striga doamne cu ce am gresit de ma lasi sa ma chinui asa

19 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Dupa cat se vede din timbrul acela de langa textul pe care l-ai postat, mai ai ani buni din tineretea ta. Nu e cazul sa renunti la lupta. Vei gasi pe cineva asa cum vrei tu, totul este sa iti faci datoria fata de tine si sa nu renunti la lupta. Daca vrei ca noi, cei de aici sa te putem ajuta, ar fi bine sa ne dai niste informatii mai concrete gen care este intrebarea concreta, care sunt circumstantele care au creat problema pe care o ai si care este varsta ta.

| neoficial1anonim explică (pentru SkyPilot):

Vărsta e 22 desi nu conteaza si toate raspunsurile se regăsesc în textul pe care la m scris in speranta a vedea cate persoane simt ce simt si eu si oare de ce credeti ca mi se intampla toate astea

| neutrino a răspuns:

Cu mult calm vei gasi in final o fata care sa scrie la fel ca si tine, probabil dupa ce a terminat, tot ca si tine, multe clase la scoala. Daca nu ai pretentii absurde, sigur vei avea succes.

| SkyPilot a răspuns (pentru neoficial1anonim):

Probabil ca toti care au 22 sau mai mult au avut cel putin o relatie asa cum lasi tu sa se inteleaga ca ai avut. Dar majoritatea absoluta si-au invatat lectia fara sa se lamenteze si fara sa abandoneze si si-au vazut de viata lor.

| neoficial1anonim explică (pentru neutrino):

Nu am avut posibilitatea de a termina nici liceul macar deci la capitolul studii istoricul meu nu e prea bogat dar vorbesc 2 limbi straine aproape perfect in prezent

| neoficial1anonim explică (pentru SkyPilot):

Da Frate dar eu am avut mai multe si toate au fost la fel false si nu stiu daca o sa gasesc vreuna care nu e superficială din cate reiese in textul dat de mb

| neoficial1anonim explică (pentru SkyPilot):

Ai venit tu sa prezici ca am avut eu doar o relatie laughing)

| neoficial1anonim explică:

Ai venit tu repede sa prezici ca am avut doar o relatie vraciule laughing)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru neoficial1anonim):

Pai ma Jose armando laughing, daca tot esti asa mare crai, cine te retine sa cauti in continuare in loc sa plangi aici ca o muiere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 22 de ani deja ti-ai irosit tineretea? Ai de gand sa dormi in urmatorii 10 ani sau cum?

La fel cum tu ai vise asa au si femeile false despre care vorbesti. Fiecare om trebuie sa se realizeze pe plan emotional si, daca e ambitios, pe plan profesional. Lumea nu trebuie sa se invarta in jurul lui Timmy si universul nu exista ca sa reuseasca Timmy in viata. "Tineretea", adica aia doi trei ani pe care ii numesti tu tinerete, ti i-ai rapit singur in momentul in care ai fost destul de ignorant incat sa-ti alegi femeile nepotrivite. Nu a ales nimeni in locul tau, tu ai facut respectivele alegeri si acum platesti pentru ele, cum e si normal. Iar faptul ca te jelesti pentru un rahat si te porti la 22 de ani ca si cum ai fi trecut prin 80 de ani de suferinta ar putea avea o stransa legatura cu situatia in care te regasesti astazi. Fii mai retinut si cara-ti singur poverile in spate, nu o va face nimeni in locul tau.

| Doub a răspuns:

Foarte emotionant.
Si care e ideea?raised eyebrows

| OldSoul a răspuns:

Stai calm, cauta in continuare, nu te da batut, sunt si altii si altele ca tine.
Deci doar cauta, mai devreme sau mai tarziu o vei gasit tu pe ea, sau te va gasi ea pe tine.

| neoficial1anonim explică (pentru OldSoul):

Ai sa ajungi si tu in momentul in care o sa privesti cu dispret femeile din viata ta cand vezi ca încerca să te prostească la fiecare minut sau mai ai o varianta sa te îngropi in pzd vezi tu esti unul dintre cei care poate ca au noroc de femei bune si isi bat joc de ele si eu unul care are parte de femei pe care tu le meriti nu eu

| neoficial1anonim explică (pentru anonim_4396):

Scz nu m-am exprimat eu bine ''adolescenta''winking alti la vârsta mea au familii dar nu stiu in ce cătun sa pe la ce ferme din munti au mers sa găsească femeile alea curate si sincere de acea intreb si eu aici voi unde le-ati gasit

| T0T a răspuns:

Depinde și de tine. Depinde și ce fel de fete ai avut tu în preajmă. Există și fete care nu creează dezamăgire și suferință dar nu sunt foarte multe. Aici nu iau în calcul pe cele care au un interes.

| OldSoul a răspuns (pentru neoficial1anonim):

Sunt de deplin acord cu tine, asa e, majoritatea vor altceva, sentimentele si intelegerea fiind mereu puse pe ultimul loc, cat e de bine sau nu... nu stiu, ma abtin sa comentez acest aspect, dar dupa cum ziceam mai sunt si femei care sunt cum trebuie, iubitoare dispuse sa te inteleaga, trebuie doar sa le gasesti.
Acum eu unul sunt putin mai tanar decat tine cu cativa ani si nu disper, dar nici tu nu cred ca ar trebui sa disperi, pana la 25 de ani ai tot timpul sa intalnesti femeia ideala.

| neoficial1anonim explică:

Uite pentru cei care nu isi dau seama la ce face referire intrebarea mea cititi versurile acestei piese ale lui Nimeni Altu Prea multe tf.E Ortega & Nimeni Altu' - Prea Multe Trfe: https://youtu.be/2mmy0bZ2VzI in primul rand nimeni nu iti este prieten fara sa ascundă un interes poate doar tovarăsi dar multi dintre ei ascund aceleasi interese realitatea in care trăim astazi lumea nu vrea să o vada si nici sa schimbe ceva sau poate ca ar schimba ceva dar mereu apare cineva sa il oprească asa ca drept rezultat alegem calea mai usoara sa trăim sa ne vedem de viata noastra intr o societate infectate în care majoritatea poarta cel putin mai mult de o masca impotriva ta si încălca tot casa obtina laude STROFA 1 :

N-ai fost decât o alta tâ**ă
Te ştiu prea bine acum,
Degeaba vrei să mă întorc la tine,când spun,
Că s-a sfârşit tot şi ar fi putut să fie mai bun
Şi oricum,nu am să mai merg înc-odată pe acelaşi drum, acum,
Stau şi mă întreb,mereu la fel de suparat,de ce?
Acelaşi rol dar altă piesa de câcat
Şi ce morţii măsii a mers atât de prost?
Tot ce mi-se întâmplă îmi aminteşte de tot ce a fost
A fost,dacă n-ar fi fost n-aş fi trecut pe lista
Încă o p***ă,încă o poveste tristă
Există multe vorbe rostite dar prea multe-s bârfe
Şi multe femei pe lume dar prea multe îs doar târfe.
Am crezut că într-un sfârşit te-am găsit
Mi-am zis: "Cu asta va fi altfel" da' nu s-a schimbat nimic.
M-am îndrăgostit ca un copil de imaginea ta
Când de fapt sub masca se ascundea altcineva,
Cum p***a mea să fiu atât de prost?
Probabil de la droguri am avut senzaţia că te cunosc.
Tot ce mi-ai spus de la început au fost numai minciuni
Cred că de multe ori nici măcar tu nu mai credeai ce spui.
Nu eşti ce vrei să pari a fi, te-am citit,
Iar acum m-am prins de tot ce tu nu ai fi vrut să mă prind,
Şi după atâta timp, am înţeles şi dragostea
Dacă mă gândesc mai bine poate o să ma *** în ea pentru că

Refren :

O femeie care a fost cândva şi a mea
Stătea cu mine în pat, fuma şi imi spunea:
"Ai să găseşti pe altcineva poate va fi mai bine
Prea multe femei sunt târfe, ai grijă de tine. " [2x]

STROFA 2 :
Sunt multe idei ce nasc controverse
Şi mulţi băieţi şi-au tatuat pe ei urăsc femeile perverse
Prea mulţi se întreabă "oare toate sunt asa?"
Nu zic că toate sunt la fel,însă majoritatea,da.
Ea credea că fara ai mei o să fie mai bine,
Clipind din degete vroia să-i facă să plece de lânga mine
În niciun caz,la bine şi la necaz,
Am o sticlă,doi prieteni ceva verde,
N-am să-i las,n-am să te las,
Dacă ţi s-a întâmplat şi ţie s-o arzi la modu'
"Frate poate aşa a fost să fie... "
Aşa că-ţi zic acum ce ştiu şi ce-am văzut
În câţiva ani la multe târfe
Dar nu la femei ce se *** pe bani.
O târfă e femeia care te minte privindu-te în faţă,
Cea care o strângi în braţe şi o simţi de gheaţă,
Iar lacrimile tâ**ei nu înseamnă nimic
Sunt de pişat,false ca şi zâmbetul afişat.
Atunci când vii acasă,o recunoşti,
Ea e cea pe care o doare-n p***ă
De probleme tale dar care se foloseste de acelaşi "te iubesc"
Pentru că prea multe târfe ascund acelaşi interes
Şi am să te dezamăgesc acum, te las, să ştii
Dupa plă târfele mor cel mai mult după hârtii
Şi rămân cu tine puţin după ce obţin ce şi-au dorit
Şi apoi pleacă dacă s-au plictisit,
Aşa că, urcă o treaptă mai sus să le fie bine,
Deci, atunci când m-ai găseşti o târfă,
N-o ţine lângă tine, mai bine fă ca mine,
Pleacă de parcă nu s-ar fi întâmplat nimic,
Las-o să vadă că s-a sfârşit
Şi în urmă nu lăsa decât trei cuvinte despre toţi şi toate
Deci mai bine fine, ţine minte :

Refren:

O femeie care a fost cândva şi a mea
Stătea cu mine în pat, fuma şi îmi spunea [2x]
"Ai să găseşti pe altcineva poate va fi mai bine
Prea multe femei sunt târfe, ai grijă de tine."

| neoficial1anonim explică:

Uite pentru cei care nu isi dau seama la ce face referire intrebarea mea cititi versurile acestei piese ale lui Nimeni Altu Prea multe tf.E Ortega & Nimeni Altu' - Prea Multe Trfe: https://youtu.be/2mmy0bZ2VzI in primul rand nimeni nu iti este prieten fara sa ascundă un interes poate doar tovarăsi dar multi dintre ei ascund aceleasi interese realitatea in care trăim astazi lumea nu vrea să o vada si nici sa schimbe ceva sau poate ca ar schimba ceva dar mereu apare cineva sa il oprească asa ca drept rezultat alegem calea mai usoara sa trăim sa ne vedem de viata noastra intr o societate infectate în care majoritatea poarta cel putin mai mult de o masca impotriva ta si încălca tot casa obtina laude si vreau sa stiti ca eu nu jelesc pe nimeni sunt foarte tare tata a murit acum 5 luni si nu la m jelit poate si ca nu a stat langa mine dra in fine eu imi jelesc doar soarta si norocul ca ele sunt moarte la mine cu adevarat STROFA 1 :

N-ai fost decât o alta tâ**ă
Te ştiu prea bine acum,
Degeaba vrei să mă întorc la tine,când spun,
Că s-a sfârşit tot şi ar fi putut să fie mai bun
Şi oricum,nu am să mai merg înc-odată pe acelaşi drum, acum,
Stau şi mă întreb, mereu la fel de suparat, de ce?
Acelaşi rol dar altă piesa de câcat
Şi ce morţii măsii a mers atât de prost?
Tot ce mi-se întâmplă îmi aminteşte de tot ce a fost
A fost, dacă n-ar fi fost n-aş fi trecut pe lista
Încă o p***ă, încă o poveste tristă
Există multe vorbe rostite dar prea multe-s bârfe
Şi multe femei pe lume dar prea multe îs doar târfe.
Am crezut că într-un sfârşit te-am găsit
Mi-am zis: "Cu asta va fi altfel" da' nu s-a schimbat nimic.
M-am îndrăgostit ca un copil de imaginea ta
Când de fapt sub masca se ascundea altcineva,
Cum p***a mea să fiu atât de prost?
Probabil de la droguri am avut senzaţia că te cunosc.
Tot ce mi-ai spus de la început au fost numai minciuni
Cred că de multe ori nici măcar tu nu mai credeai ce spui.
Nu eşti ce vrei să pari a fi, te-am citit,
Iar acum m-am prins de tot ce tu nu ai fi vrut să mă prind,
Şi după atâta timp, am înţeles şi dragostea
Dacă mă gândesc mai bine poate o să ma *** în ea pentru că

Refren :

O femeie care a fost cândva şi a mea
Stătea cu mine în pat, fuma şi imi spunea:
"Ai să găseşti pe altcineva poate va fi mai bine
Prea multe femei sunt trfe, ai grijă de tine. " [2x]

STROFA 2 :
Sunt multe idei ce nasc controverse
Şi mulţi băieţi şi-au tatuat pe ei urăsc femeile perverse
Prea mulţi se întreabă "oare toate sunt asa?"
Nu zic că toate sunt la fel,însă majoritatea,da.
Ea credea că fara ai mei o să fie mai bine,
Clipind din degete vroia să-i facă să plece de lânga mine
În niciun caz,la bine şi la necaz,
Am o sticlă, doi prieteni ceva verde,
N-am să-i las, n-am să te las,
Dacă ţi s-a întâmplat şi ţie s-o arzi la modu'
"Frate poate aşa a fost să fie... "
Aşa că-ţi zic acum ce ştiu şi ce-am văzut
În câţiva ani la multe trfe
Dar nu la femei ce se *** pe bani.
O trfă e femeia care te minte privindu-te în faţă,
Cea care o strângi în braţe şi o simţi de gheaţă,
Iar lacrimile tâ**ei nu înseamnă nimic
Sunt de pişat, false ca şi zâmbetul afişat.
Atunci când vii acasă, o recunoşti,
Ea e cea pe care o doare-n p***ă
De probleme tale dar care se foloseste de acelaşi "te iubesc"
Pentru că prea multe târfe ascund acelaşi interes
Şi am să te dezamăgesc acum, te las, să ştii
Dupa plă târfele mor cel mai mult după hârtii
Şi rămân cu tine puţin după ce obţin ce şi-au dorit
Şi apoi pleacă dacă s-au plictisit,
Aşa că, urcă o treaptă mai sus să le fie bine,
Deci, atunci când m-ai găseşti o târfă,
N-o ţine lângă tine, mai bine fă ca mine,
Pleacă de parcă nu s-ar fi întâmplat nimic,
Las-o să vadă că s-a sfârşit
Şi în urmă nu lăsa decât trei cuvinte despre toţi şi toate
Deci mai bine fine, ţine minte :

Refren:

O femeie care a fost cândva şi a mea
Stătea cu mine în pat, fuma şi îmi spunea [2x]
"Ai să găseşti pe altcineva poate va fi mai bine
Prea multe femei sunt trfe, ai grijă de tine."

| Dante30 a răspuns:

Ia ceea ce iti voi spune ca o parere ci nu ca eu cel ce te judec.
Dramatizezi prea mult omule, prin faptul ca iti doresti atat de mult si nu primesti ce iti doresti iti influentezi atat constinta cat si subconstientul, si ti se imprima un obicei/o gandire care te va duce la pierzanie/ negativism.
Nimeni nu a spus ca viata e dreapta! Dreptatea ti-o faci cu mana ta in ghilimele de rigoare, ceea ce esuezi tu sa vezi si sa auzi sunt insasi culorile vietii si muzica ce ti-o ofera zi de zi.
FEMEI FALSE? Te rog nu ma face sa rad... Cu totii suntem falsi mai mult sau mai putin, iar prin ce ai scris mai sus ai fost sexist! Si asta in ochii multor femei din ziua de azi te-ar face sa decazi instant.
Iar cu afirmatia/intrebarea " Doamne cu ce am gresit?", iti spun eu cu ce, TE NEGI pe tine insati ca persoana, ca om, iti negi potentialul! Du-te iesi in societate obisnuieste-te cu oamenii care te inconjoara incearca sa schimbi ce te inconjoara daca vezi ca esti trist/nemultumit cu viata ta, uitate in jur si spune-mi. oare nu insasi stilul tau de viata te face sa fi ceea ce esti?
Nu esti nedorit, insa te faci nedorit!
Vrei sa ti se ofere, dar ce poti oferi la schimb? Totul merge pe idea de dau dar vreau sa primesc, iar in rarele cazuri in care orgoliul unei persoane fata de tine e mai scazut vei primi mai mult decat vei oferi tu.
Vreau sa intelegi urmatorul lucru ceea ce nu deti tu in acest moment e insasi auto controlul asupra ta ca persoana, te lasi influentat prea mult de sentimente, in loc sa le influentezi tu. Nu te lasa consumat de sentimente ci consumale si treci mai departe.
Si nu Timmy nu te intelegem, Tu macar intelegi cat de imatur a fost ce ai spus? E logic ca nimeni nu poate intelege pe altcineva la propriu, ia gandeste-te cum pot spune "te inteleg" cand nu am idee prin ce ai trecut, ce impact au lasat asupra ta greutatile vietii si asa mai departe, pot doar spune ca am ajuns la o concluzie ca da pricep ce vrei sa spui dar nu te inteleg.
Si de ce sa te atasezi emotional de oamenii din jurul tau? Ia-i ca atare pentru ce sunt si ce reprezinta pentru tine, Tu alegi pana unde esti dispus sa le oferi incredere si sa parcurga relatia.
Si ca un ultim argument, mereu poate fi si mai rau esti sanatos, "normal mental, psihologic etc in ciuda faptului ca toate astea sunt relative ", bucurate de ce ai, de cine esti, si fructificati potentialul incat sa poti crea un viitor demn de proprile asteptari.