| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta potentialul de membrana si cel de actiune? Nu am inteles mare lucru din manual.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sunt chestii pentru care ar trebui sa iei meditatii daca nu le intelegi, e destul de greu sa le explici pe net.

| Stefan575 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Incerci te rog sa-mi explici cat mai concis? Vreau sa invat biologia, dar nu reusesc sa inteleg unele notiuni ce tin de chimie.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Stefan575):

Sunt chestii pe care le-am facut in anul 1 de facultate si nici acum nu le inteleg nici eu asa de bine incat sa le pot explica... Stiu cum functioneaza in mare parte... Dar decat sa iti dau ceva definitii din topor sau chiar incorecte prefer sa nu. Poti sa cauti pe net si sa citesti, dar iti trebuie bazele de fizica si biologie ca sa le intelegi