| maphiotul a întrebat:

Salut. Ma lamureste si pe mine cineva care e faza cu acidul in buze la femei? De ce isi bagă?
Chiar nu ințeleg
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Catennacio87 a răspuns:

Se simt complexate cu buzele pe care le au si le vor mai mari pentru a fi mai atractive big grin dar cu parere de rau, multe din ele se deformeaza cu astfel de interventii estetice rezultatul fiind invers, in loc sa se infrumuseteze se uratesc.

24 răspunsuri:
| ArchangelElohim a răspuns:

Isi baga acid hialuronic sa-si mareasca buzele sa para mai senzuale. dar nu neaparat o fata cu buze mari e senzuala, din contra o femeie cu buze prea mari cade in ridicol.

| wildthing a răspuns:

Uite asta e o intrebare pe care mi-o tot pun si eu, inca din primul moment cand am vazut una cu buzele injectate. Partea trista este ca sunt din ce in ce mai multe...si nu inteleg cum de nu au aflat inca faptul ca noua barbatilor nu ne plac deloc buzele alea ridicole. E chiar trist, am vazut multe femei frumoase, care au devenit urate, doar pentru ca au decis sa-si injecteze buzele.

| Miruna333 a răspuns:

Aceeasi intrebare? Esti blocat pe subiect? Oare de la ce frustrarea?
Astea nu sunt intrebari pe bune. Nu cauti raspunsuri plauzibile, vrei doar sa starnesti discutii pline pline de hate la adresa femeilor. Atata minte este, cu asta lucram se pare.
In orice pot exista EXAGERARI, sunt atatea exemple negative, insa si atatea pozitive, insa, oamenii limitati, decid sa aleaga numai modelele de ..Asa nu'' si sa dea cu hate la adresa altor oameni si sa le judece deciziile PERSONALE.
Cand nu intelegi ceva, inceaca sa accepti si atat, daca nu poti si nu vrei sa accepti. happy

| maphiotul explică (pentru Miruna333):

Nu nu, nu e aceeasi.
Am modificat-o ca sa nu fie probleme.

| Miruna333 a răspuns (pentru maphiotul):

Aceeasi intrebare, formulata diferit

| maphiotul explică (pentru Miruna333):

Da,am mentionat ca am modificat-o ca sa nu se simta cineva jignit sau blabla.

| iliiiinca a răspuns:

Oare de ce? Pentru marire si/sau volum. Bravo oamenilor care isi fac schimbari cand nu le place ceva la ei, nu stau sa se planga sau sa dea cu hate la adresa altora

| maphiotul explică (pentru iliiiinca):

Cine a dat cu hate sau s-a plans?
De ce interpretezi gresit?
Doar am pus o intrebare la care nu am știut raspunsul.

| maphiotul explică:

Are cont pe TPU?happy

| maphiotul explică:

Bine booss
,, sa fii sanatos"

| maphiotul explică (pentru Catennacio87):

Consider ca e cel mai corect raspuns, nu sunt sigur 100% dar iti dau fundă.
Mersi

| maphiotul explică (pentru Catennacio87):

Totusi mai astept ceva raspunsuri, scuzehappy

| MarianWLF a răspuns:

Daca ele se simt mai frumoase asa ce sa faci, fiecare isi asuma, oricum e doar de moment, am inteles ca te tine cam 6 luni dupa se absoarbe in organism si trebuie refacut.

| maphiotul explică (pentru MarianWLF):

Asta e...

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te asigur ca nimeni nu ar mai recurge la astfel de proceduri daca nu s-ar mai promova anumite standarde de frumsete cat se poate de irealiste, stupide, chiar periculoase si, mai ales, daca persoanele in cauza nu ar fi sustinute de cei din jur.Indiferent de cati barbati zic ca arata inestetic, probabil acelasi numar de barbati va spune ca arata super.Deci? laughing

| maphiotul explică (pentru dullcat):

Din pacate e adevarat ce zici.
Nu stiu ce sa zic, eu am propriul,, standard de frumusețe" si nu ma influenteaza asa numitele trend-uri.
Personal consider lipsa totala de originalitate sa te iei dupa trend.
Ar fii mult de povestit pe tema asta.
La fel de jalnica mi se pare moda dinților albi ca varul.
Sincer mie tot ce nu e natural i-mi dă repulsie.

| dullcat a răspuns (pentru maphiotul):

Probabil iti provoaca repulsie la acest capitol, al frumusetii, insa as putea sa pun pariu ca hainele tale si telefonul sau orice altceva corespund trendurilor actuale fiindca niciunul dintre noi n-a scapat de globalizare.La finalul zilei, daca stam sa ne gandim mai bine, e vorba doar de alegeri personale.Au fost si trenduri mai dubioase in istorie, in care lumea isi radea sprancenele, se dadeau cu pudre care contin plumb pe fata, isi subtiau buzele prin machiaj si alte distractii.laughing

| maphiotul explică (pentru dullcat):

Poti sa pui pariu ca pierzi laughing
Eu sunt total antitrend cam cu toate.
Hai de exemplu sa iti zic doar o singura chestie, in mare parte a timpului folosesc un telefon Nokia 6310i dar pentru ca nu se poate fara tehnologie folosesc si smartphone bineinteles doar ca e un Samsung s10+ si nu,,ma modernizez" nu din lipsa banilor...
La tunsoare nu o sa ma tund in viața mea,,fade" sau alte trenduri care or sa vina...
De barbierit ma barberesc cu aparat clasic cu lame, dar am si brici.
Haine, incalțaminte nu mai zic ce si cum pentru ca se lungesc discutiile si contradicțiile.

| dullcat a răspuns (pentru maphiotul):

Din moment ce ai doua telefoane si tot ce ai zis aici a fost oricum in trend, la vremea lor, nu cred ca pierd nimic.laughing Vreau doar sa subliniez ca alegerile personale merita catusi de putin respect, indeosebi cand nu prea au treaba cu ceilalti din jur, adica nu-i afecteaza cu nimic.Desigur ca si aici se poate lungi discutia, fiindca injectarea de botox etc. reprezinta un exemplu negativ pentru tinerele fete si asa mai departe.

| maphiotul explică (pentru dullcat):

Au fost in trend demult... faptul ca le folosesc acum inseamna clasicism.
Vezi ca virgula confunzi una cu alta.
Si da, pe mine ma afecteaza la ochi acidul in buze si dinții albi ca zapada.

| dullcat a răspuns (pentru maphiotul):

Cum spui tu.Am si eu telefon mai vechi de 10 ani, la mana a treia.Chiar am fost nevoita sa macelaresc doua huse tot model mai vechi pentru a face una ok, ca nu arata deloc classy, i s-a jupit vopseaua.Valabil si pentru aparatul de ras, desi sunt femeie, nu barbat.laughing

| maphiotul explică (pentru dullcat):

Vezi? tu esti in trend.
Daca ai fii originala nu te-ai rade la veveriță laughing

| dullcat a răspuns (pentru maphiotul):

Nu am spus pentru ce il folosesc, dar apreciez presupunerile.Not.laughing Parul pubian este cat se poate de necesar, altfel corpul uman ar fi evoluat fara el, pana in prezent.

| maphiotul explică (pentru dullcat):

Corecthappy