| alexandrulorenz a întrebat:

am si eu o problema si as vrea niste raspunsuri va rog!, am o iubita de 1 an si 6 luni facem luna ce vine in 15 si ma tot cert cu ea din cauza geloziei ei, este foarte geloasa, a ajuns sa ma injure urat, zice ca ii da m**e la mama in lume si urat de tot... si tot zice ca o sa ne revenim si vrea sa ne casatorim sa ne luam casa si eu vreau asta dar ma face sa ma indepartez ca ma injura si e foarte geloasa, nu pot saluta pe nimeni pe strada, nu ma pot uita la video la o muzica nu pot face absolut nimic, va rog niste raspunsuri big grin

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu una din asta crezi tu ca vei intemeia o familie? Da-i papucii acum cat se mai poate. Nu are lipsa de respect pentru nimeni, din cate spui.

| alexandrulorenz explică (pentru darrio2007):

Am un suflet mare si mereu am ietat-o... si si-o luat-o in cap...

| alexandrulorenz explică (pentru darrio2007):

Este cea mai frumoasa si cuminte fata in satul ei, si doar cu mine a fost prima data sunt primul ei iubit si avea planuri de viitori cu mine si eu si ea dar e prea geloasa si injura mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am solutia ideala pentru tine, ai nevoie de doar 10 lei pentru niste papuci hidosi. Eventual de un milimetru consumat din pasta unui pix ca sa-i scrii " adio " si o cutie de pantofi veche in care sa ii impachetezi - optional niste oferte promotionale de la kaufland/auchan/profi ca sa impachetezi frumos cutia.
http://www.ppt.ro/......545-01-roz

Acum serios ( nu ca n-as fi fost serioasa si mai sus, te sustin sa faci aia :D ), daca ea de la inceput a fost geloasa dar acum isi arata mai bine aceasta " calitate " e pur si simplu o cauza pierduta. Eu nu mi-as mai pierde timpul cu ea ca sa-i fac educatie cum ar trebui sa se comporte.
Ce nu a inteles ea este ca omul nu o sa fie niciodata doar al nostru ( oricate chestii ar face pentru noi, oricat timp ar petrece cu noi ) pentru ca omul isi apartine mai intai lui, iar libertatea nu trebuie sa lipseasca dintr-o relatie.

Relatia ta cu ea este extrem de toxica. Nu e normal sa inceapa sa te injure si sa-ti interzica chestii atat de normale. De intemeiat o familie crede-ma ca nici nu se pune problema, poate doar daca iti permiti o amanta pentru ca acolo s-ar ajunge. Pana la urma o sa ajungi sa te desparti de ea, cat sa poti suporta? :)) Poti sa-i faci si o programare la un psiholog, poate mai intelege si ea una-alta, gelozia fara motive concludente denota problemele ei. De la ea porneste totul, de la nesiguranta ei.

Am avut si eu o relatie de genul si daca se putea sa fiu oarba ca sa nu mai vad nimic si pe nimeni, sa fiu surda ca sa nu mai ascult muzica si cel mai important sa fiu invizibila ca sa nu se mai uite nimeni la mine era absolut perfect - cam asta era idealul lui. :))

Poti sa-i canti si asta :>
https://www.youtube.com/watch?v=ZGWcvJELOt4

| danay72 a răspuns:

Iubirea adevărată nu este geloasă și nici nu se comporta indecent, adică când o persoana te iubește nu te înjură, ci te respecta și îți spune cuvinte frumoase.Doar tu poți decide ce vrei sa faci în aceasta privința, dar nu asa se comporta cineva care iubește cu adevărat.

| alexandrulorenz explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat happy

| alexandrulorenz explică (pentru danay72):

Multumesc mult pentru sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FUGI. Fugi cat mai repede si mai departe de nebuna. Nimeni nu cred ca merita asa ceva. Oamenii de genul nu se schimba.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandrulorenz):

La cat spui ca injura nu stiu cat de cuminte poate fi. Imi pare rau sa spun dar cred ca nu stii prea multe despre ea.

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandrulorenz):

Fata cuminte. N-am ce zice. Cred ca ai facut o obsesie pentru ea.

| alexandrulorenz explică (pentru darrio2007):

Cred ca ai dreptate... poate e o obsesie, cum scap de obsesia asta?

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandrulorenz):

Daca i-ai spune direct ca nu vrei sa mai fiti impreuna posibil sa faca o criza de nervi. Dar cred ca este singura modalitate pe care o poti adopta. Stiu ca iti va fi greu. Am fost si eu la varsta ta si am simtit aceleasi lucruri ca tine la un moment dat.