| Freky229 a întrebat:

Astazi in ora de Religie, profa mi-a pus punct la purtare in catalog, ca am râs. Dupa ce mi-a pus, am fost cuminte. Nu stiu daca mi-a pus punct, dar asa cred, am vazut ca a scris o data parca, dar...
Nu vreau sa mi se scada nota la purtare, Help!
Cu pixul a scris. Ce sa fac? Nu vreau 9 la purtare.

6 răspunsuri:
| gmwm a răspuns:

Nu cred ca ti se va scadea. Chiar daca ti-a pus, chestiile astea de discuta in consiliul scolii. Deci trebuie sa fi cuminte la ora respectiva de acum in colo si ai sanse sa ramai cu 10.

In cel mai rau caz, daca persista, daca nu ai facut-o deja, cere-ti scuze profesoarei si roaga-o sa stearga punctul de la purtare.

Bafta si fi mai cuminte, e totusi religie! happy

| Freky229 explică (pentru gmwm):

Mersi, o sa fiu dar e aproape gata semestrul, si a facut cu pixul sad

| Freky229 explică (pentru gmwm):

Mersi,!

| gmwm a răspuns (pentru Freky229):

Atunci aplica cazul 2. Acum depinde de fiecare profesor. E un fel de vot democratic, in functie de pararea fiecarui profesor in consiliu. Daca se considera ca meriti punctul acela in minus, atunci vei ramane cu el. Daca la celalalte ore esti ok in 'privirea' profesorilor atunci, la fel, ai sanse sa ramai cu 10.
Deci ca sa fi sigur, aplica cazul 2, in care iti ceri scuze si rogi profesoara sa nu ia in considerare acel punct, si ca vei fi cuminte de acum in colo.

Vezi tu? Pentru unele fapte trebuie sa suporti uneori, chiar daca sunt pozitive sau negative. Multa bafta! happy

| TabletaSB a răspuns:

Cred ca a pus doar o data. esti sigura ca a scris la purtare sau la religie?
rasul nu este un motiv pentru scaderea notei la purtare si pentru aprobare acestui lucru ea va trebui sa discute si cu diriginta ta.
explica si intreaba-ti diriginta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar reprezenta "culmea absurdului" chiar si ideea de a exista posibilitatea de a scadea nota la purtare fiindca cineva ia in deradere religia care este o materie inutila, predata cu forta, in care probabil respectiva persoana nu crede "nici cat negrul de sub unghie" rolling on the floor Doar si posibilitatea de a deveni real un astfel de caz este demn de cartea recordurilor absurde si/sau imbecile. laughing Nu pot sa cred sa admit si stau si ma intreb uneori daca nu mai nou traim de fapt in... Absurdistan. thinking