| mamiloca a întrebat:

Haideti sa va povestesc ceva.
Am 17 ani si de ceva timp cam 1-2 luni am o fata in clasa caruia maxim de 1 luna vorbesc cu ea, eu sunt o fire mai emotiva de felul meu, dar nu mereu, incerc sa ascund aceasta cauza. Bun, acum aceasta colega are un prieten "bff" pe al meu amic, si se-nteleg bine, dar si cu mine, faza e ca mie-mi place de ea, acum nu stiu daca si iei ii place de mine, cand ies din ora vine la mine si ma i-a in brate, dar asta s-a intamplat acum cateva zile doar atat, si mai vorbesc cu ea pe wp.
Cum sa mi dau seama daca ii place sau nu? la telefon nu pot sa o sun pentru ca nu prea stiu ce sa i zic, practic ma "pierd" in cuvinte cand vorbesc cu fetele, bine, nu chiar cu orice fete.
Iar prietenul meu vorbeste cu ea 1hr si ceva + ca se-ntelege mai bine cu el, oare pentru ca se cunosc de mai mult timp decat ma cunosc eu cu ea? adica de 2 luni se cunosc ei, si vorbesc. Astept raspunsul vostru

Răspuns Câştigător
| GaZa1994 a răspuns:

Buna! Poate il poti intreba pe prietenul tau cun sta treaba intre ei doi si daca el simte ceva pentru ea si daca pentru el e doar o simpla prietenie cu ea, il poti ruga sa o intrebe el pe ea daca te place dar nu direct. Sa fie ceva de genu': " vrei sa iesim cu x (asta fiind tu)?" Si daca zice da, ma gândesc ca poate ii place si de tine...

3 răspunsuri:
| mamiloca explică (pentru GaZa1994):

L am intrebat deja, i-am zis sa imi spuna sincer daca ii place de ea si mi-a zis ca nu, el mai are inca 2 din cate am auzit, dar nu e cine stie ce si asta. doar le pipaie si atat. Mhmm. numai eu n am curajul asta =]]

| GaZa1994 a răspuns (pentru mamiloca):

Norocul tau ca nici nu trebuie sa le pipai. Trebuie doar sa fii dragut si sa le dai atentie ca si cum numai ele exista si nimeni altcineva. Sa spui ca sunt dragute si bine imbracate (complimente) si sa te uiti la ele frumos si mereu, nu la reclama din intersectie tongue Astea se aplica cam pentru fiecare fata.

| RainmakerX a răspuns:

In primul rand trebuie clarificat faptul ca ii place sa fie in jurul tau.
Daca nu i-ar fi placut sa vorbiti atunci nu ar fi venit nici macar langa banca ta, daramite sa te imbratiseze. Nu spun ca te adora caci nu am cum sa stiu asta dar cu siguranta te considera simpatic.

Sfatul meu ar fi sa te bagi in seama pe Facebook si sa incerci sa porti si tu conversatii. Nu este atat de greu... mai ales prin mesaje. Incearca s-o cunosti mai bine si dupa, cand gasesti subiecte comune, vorbeste cat de mult poti despre acestea.

Daca ramai in pana de idei atunci poti sa folosesti metoda FORD.
Adica vorbeste despre Familie, Ocupatia (fetei respective / scoala), Recreatia (ce face in timpul liber) si Visele ei (Dreams in engleza)

Family
Ocupation
Recreation
Dreams

Citeste prima litera de sus in jos. Te ajuta mult daca esti introvertit... mai ales daca apare acea tacere ciudata.