| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,care sunt tari din Europa care se trăiesc cel mai bine mă refer unde sunt cele mai mari salarii și cele mai mici preturi,de exemplu în Olanda, Danemarca se ia cam 10 euro la ora net minim și prețurile sunt mari adică nu poți să nu depășești la mâncare 100 euro pe săptămână adică 400 euro lunar,dar sunt tari care alimentele sunt că în România sau aproape, de exemplu daca în Romania mănânc de 500-600 lei lună,cred că într-o țară care preturile sunt că în România, ar fi maxim 200 euro pe luna

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu contează salariul și traiul vieti, noi eram cei mai bogați din lume cu leul noștru înainte de 2006, aveai salariu de milioane de lei, unici in lume, înțelegi ideea, eu daca plec în Stuttgart trebuie să mă rog la toți zeii sa prind cu 700 de euro chirie, dacă câștig 1300 + restul, cu cât crezi că rămân?

| MihaitzaItza a răspuns (pentru RAY):

Zi ca nu e pe bune acest raspuns si e doar ironie.

| RAY a răspuns (pentru MihaitzaItza):

Ai ieșit din Romania? Tu ai impresia că ăia sunt bogați? Romani stau la sate multi, ești visător