| nyoentox2002 a întrebat:

Vi s-au întâmplat vreodată medicul sa va dea rețetă la medicamente compensate dar să plătiți prețul întreg? mie mi s-a întâmplat recent cand am mi-a dat prescripție domnul psihiatru și a zis că plătesc cu 90% mai puțin și în loc să dau 8 lei am dat 80 lei? Am fost la dr.max! ce părere aveți?

2 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns:

Pe reteta scrie procentul de compensare. O fi fost vreo greseala. Sau substanta activa mica, iar pretul medicamentului mare.

| Mindfulness a răspuns:

Ciudata chestie! Ar trebui să discuți cu medicul psihiatru.