| CristiV96 a întrebat:

Salutare, știți cumva ceva pentru protectie gât? Aș vrea să merg la o echipă de fotbal, și de când am urmărit un meci de fotbal unde un jucător a fost lovit (accidental ) în gât, a cam intrat fobia asta în mine.ok jucătorul si-a revenit slavă domnului nu a fost o lovitură gravă, aproape de 'mărul lui Adam ' Aș vrea niște masuri de precauție..eu am un job destul de bine plătit și o familie acasă, dar nici nu prea am alte activități înafara de job și mi e și puțin ciudă ca mulți joacă și eu nu

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci fotbalul nu-i de tine, ca si lovitul in tescule este periculos si se intampla mult mai des pe terenul de fotbal, decat un accident cu lovitura la gat.

Iar in afara de job poti sa ai multe, foarte multe activitati care sa nu te mai plictiseasca, de la facutul lectiilor cu copii, iesitul cu ei afara sa se joace, sau ajutatul sotiei la curatenie in casa, ca datul cu aspiratorul este usor pentru un barbat, sau spaltul podelelor, frecatul cazii samd.

| sierra1 a răspuns:

Ai văzut ce au ăia de la formula I? Ia-și și tu, ți-ar sta bine

| CristiV96 explică (pentru sierra1):

Nici n-ai habar " ce au" aia de la formula 1,

| CristiV96 explică (pentru sierra1):

Pe scurt, dă-ți un cap în gură să nu ți dau eu

| sierra1 a răspuns (pentru CristiV96):

Nu fi mitocan violent sau cel puțin nu arăta lumii cum ești

| sierra1 a răspuns (pentru CristiV96):

Tocmai, ca un fotbalist adevărat ce-ți păzești 'mărul lui Adam ' iei niște masuri de precauție, că doar ai un job, ce mai tura-vura, nu?