| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum as putea sa devin un programator foarte iscusit dar si un bun hacker (nu neaparat atat de bun incat sa sparg N.A.S.A., dar intr-atat de bun incat sa creez hack-uri pentru jocuri de pe net si la un moment dat de pe facebook). As vrea sa mentionez ca am terminat clasa a 9-a, profilul mate-info cu niste medii dupa parerea mea chiar bune, adica cea mai mica medie a fost la geografie (nu pot sa imi dau seama cum), iar cea mai mare evident 10 happy. Am avut media generala la informatica 9, 3, la mate 9.1 ( banuiesc ca aste sunt profilele necesare pentru un bun programator, daca nu am medii mari si la celelalte materii). As mai vrea sa stiu ce liceu ar trebui sa urmez pentru "visul" meu. As mai vrea sa stiu ( iertati-ma ca folosesc intruna "as mai vrea sa stiu") daca imi puteti da niste sfaturi pentru un incepator ca mine ( nici incepator nu as putea spune, dar...). Sunt un copil simplu de la tara care vrea sa se faca remarcat nu doar pentru bani sau alte prostii dar vreau sa dovedesc ca si "taranii" pot ajunge undeva nu doar cei de la oras.Sa nu ma intelegeti gresit, eu nu jignesc pe nimeni.Deci astept raspunsul vostru. Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai terminat clasa a IX-a si vrei sa stii ce liceu trebuie sa urmezi?

| TheImpaler a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie mi-a dat cu virgula. o fi facut a saptea de doua ori...

| SergiuBoss11 a răspuns:

Da,adevarul e ca pe TPU avem saptamanal congres al hackerilor.aici iti vei gasi sigur raspunsul!