| RAY a întrebat:

Sincer, cum iti imaginezi ca arata o persoana cu care vorbesti pe internet?
Ma intereseaza daca va faceti si o impresie fizica cand raspundeti cuiva de pe TPU si oare cum arata persoana aia in imaginatia voastra, aveti iluzia ca e frumoasa sau urata?

36 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

De obicei nu îmi imaginez decât în conditiile in care aceasta se descrie. Cu totii avem tendinta de a povesti din experientele noastre, motiv pentru care, cei care ne citesc raspunsurile/întrebările isi pot face o idee cu privire la anumite aspecte. De exemplu, dacă întreabă o fată dacă se poate vopsi roșcat, având părul șaten, dar fără să-l decoloreze, automat ne dăm seama că este șatenă. Dacă mai întreabă și dacă i-ar sta bine, ea având ochii verzi, deja avem câteva trasaturi de bază cu care mintea noastră începe să se joace inconstient. O avea parul lung/scurt? O avea pistrui? Oare poartă ochelari? etc.
Din punctul meu de vedere e mai bine sa nu ai asteptari de la nimeni cu care discuti pe internet. Aici vii, ajuti, pleci mai departe. Aspecul fizic e mai putin important dacă nu discutam de un site de matrimoniale.

| bogdan324 a răspuns:

Oricum involuntar iti mai faci cate o imagine a unei persoane anonime, e ceva normal.
Prin ceea ce am zis mai sus cred ca raspunsul meu este destul de evident, acum mnah, fiecare isi imagineaza cum vrea persoana respectiva, fiecare priveste cu alti ochi.

| RAY explică (pentru bogdan324):

Eu de exemplu imi imaginez ca esti bau, bau din visul lui Dancila

| bogdan324 a răspuns (pentru RAY):

Apreciez ca esti sincer.
Totusi m-ai facut sa rad, ce imaginatie ai.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand raspund pe TPU, nici macar nu ma uit cine a pus intrebarea. Ajung uneori sa respect aceeasi persoana la o intrebare, iar la alta sa-mi bat joc de ea.
Intr-adevar, unora le creez o mecla imaginara, fara sa vreau, altora le-am vazut poze reale, dar cum spuneam, pe majoritatea ii ignor complet, nici la username nu ma uit, citesc doar intrebarea.

| Drimmero a răspuns:

E imposibil, imi dau bataie de cap chestiile de genul.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sincer, imi fac, asociez cu anumite aspecte dar o imagine ampla nu pot avea,, e o limita a imaginatiei mele. Asta o zic din perspectiva mea, nu stiu cum vad altii.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ce parere ai despre afirmatia Inteligenta si un fizic placut pot insemna o combinatie destul de stralucita si de frumoasa, zic eu?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E foarte logic, o femeie cu cat e frumoasa si desteapta, cu atat e mai sexy,, asta ca un exemplu. Ai privi-o cu ochi buni si dulci!

| Drimmero a răspuns:

Pot arata toti oricum, tot oameni sunt, e cam superficial sa stai sa cauti doar fizicul, nu si celalte calitati.

| LoveSleep a răspuns:

Mai toți ăștia care sunt mișto arată foarte rău, iar ceilalti arată decent. Și mai era una care arată bine dar cred că întreba la un moment dat cum i-ar putea atrage atentia lui taică-su pentru că îi place de el.

| OldSoul a răspuns:

Eu nu-mi imaginez nimic de genu.
Nu-mi prea pasa, indiferent cum arata persoana care pune o intrebare, eu tot acelasi raspuns ii dau.

Daca as fi aici sa agat, poate mi-ar pasa, dar nu sunt.

| RAY explică (pentru OldSoul):

Si daca e o blonda cu ochii albastri/verzi?

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Daca nu e studenta la medicina, degeaba.
Doar cu alea ma inteleg bine...
Cu restul, imi blestem zilele rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns:

Mi-am pus poza reală și dacă vrea cineva să știe îi pot spune și numele real (inclusiv CNP-ul laughing )
N-am nici o treabă cu chestia asta cu anonimatul. Nici nu mă deranjează nici nu mă încântă. Iar celorlalți de aici, cu avatar, încerc să nu le dau niciodată formă fizică. Dacă pentru ei nu e important, nu e nici pentru mine. E alegerea fiecăruia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Care, cea de la profil?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Tu cum iti imaginezi ca arata drimmero de exemplu?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Singurul lucru care îl "simt" e că e ceva mai în vârstă decât noi. Nu pot să-mi imaginez cum arată. În mod sigur aş fi pe lângă. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu stiu ce impresie am lasat ca as avea vreo 40+ de ani, dar nu e asa, te asigur, sunt in perioada cea mai frumoasa a vietii,, unde nu am nici prioritati ( prea mari) si nici responsabilitati foarte wow, imi duc tineretea in continuare ca in curand se pierde si ea.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Esti matur in gandire man, nu esti misogin, nu faci generalizari, nu esti rasist, si pe mine ma suprinzi

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu arunc cu galeata de moloz in categoriile de oameni care nu mi-au gresit cu nimic, asta sunt eu. Am si eu frustrarile mele ca orice om,, dar nu mi le expun, prefer sa le dau uitarii/

Am si eu momentele mele cand din cauza nervilor fac unele generalizari si vorbesc urat despre o categorie sau alta de oameni.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Deci si tu esti om intelegem

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Bineinteles, om ca toti oamenii/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Imi place peisaju din fundal.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Și mie. Mai ales că la mine sunt +17° iar la voi -3°. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

As fi curios sa vad ce raspuns ai avea tu la intrebarea mea.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți-am răspuns.

| Emma30555 a răspuns:

Eu nu mi imaginez cum arata, dar îmi imaginez cum sunt ca persoane, din răspunsurile pe care le dau. Dar cred ca unele dintre fete sunt drăguțe, iar băieții timizi în viata reala, fizic nu ai cum sa îți dai seama decât foarte puțin

| RAY explică (pentru Emma30555):

Emma da despre mine, ce crezi, sunt printul din poveste?

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Cred ca ești copilăros, isteț, și un pic în lumea ta, ești informatician și toți informaticienii sunt mai ciudați dar nu în sensul rău. Cred ca ești un tip ok în mare dar jobul tău te tine mai închis. Ești ok și fizic doar ca ai tu complexele tale și poate ca nu arăți perfect dar ești simpatic.

| RAY explică (pentru Emma30555):

Wow ce romantic, nu vrei sa impartim lume in doi?

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu as vrea, unele lucruri sunt menite sa fie într un fel. Aici suntem anonimi și asta e farmecul. Trebuie doar sa ne ajutam. În viata reala fiecare are pe cineva, iar cine nu are își va găsi dar cred ca nu de pe TPU happy

| RAY explică (pentru Emma30555):

Esti o fata rationala

| Ineys a răspuns:

Nu-mi imaginez. Nici nu ma gandesc la asa ceva. Raspund si parasesc pagina intrebarii imediat. Sunt concentrat doar pe intrebare... 99% din cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi imaginez cum arată decât putini de pe aici, care au răspunsuri interesante dintr-un punct sau altul de vedere. Unii știu deja cum arată, altii sunt de la acceptabil in sus in mintea mea.