| mgtow a întrebat:

Stateam la discutii cu maicamea referitor la locul de munca. Ea ma tot bazaie cu familia sa nu mai stau singur si sa ma stabilesc ca orice om (ceea ce nu vad benefic) nici avantajos deoarece in tara unde stau eu nu merita. Un sofer imi zicea sa obtin atestatul ADR pentru cisterna care duce motorina sau benzina (avem o rafinarie in Bilbao) care isi face un traseu fix si seara ajung acasa. Unica diferenta de salariu ar fi de la 2700€ ce castig pe international la 2300€ pe luna si sambata duminica liber seara acasa in fiecare zi dupa prog de munca. Merita sa plec dupa 3 ani de zile? Asa ma bag intr-un apartament apoi stau linistit la casa mea pentru ca nu prea imi convine chestia cu sambata sa ajung acasa sau sa ies duminica in Barcelona...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai singur. Cine zice ca banii sunt inutili are probleme psihice. Cu banii poti face tot ce vrei, cu o pasarica absolut nimic.

3 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Eu zic ca merita sa incerci, pana la urma ce vei face cu banii, daca nu ii poti cheltui pentru ca esti plecat foarte mult timp. O familie iti aduce bucurii si este o alta viata.

| sierra1 a răspuns:

Dacă dai 400 euro pe liniștea ta și pe weekend-ul tihnit acasă în sânul familiei (înțeleg că ești singur) te muți. Dacă vrei sț fii în priză aproape non stop, contuinui unde ești

| mgtow explică (pentru Kogaion):

Nu e asa usor sa ai o familie, dar sa gasesti una buna nici nu mai discut. Tot singur as trai numa ca acasa vin mai des