| Gheroghe a întrebat:

Sunt clasa a Vl-a ce meserie de viitor mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Dalinuta a răspuns:

Salut. Conteaza foarte mult si ce ti-ar placea tie sa faci. Nu ai dat nici-un detaliu despre ce optiuni ti-ar placea sa ai. Cat despre meserie de viitor,cred ca e putin cam devreme pentru tine, dar ca orientare, poti arunca un ochi, pe ici, pe colo!

6 răspunsuri:
| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns:

Prospector de zacaminte pe Marte.

| LolaLollita a răspuns:

Cred ca inca e devreme, mai ai timp sa te gandesti. Decizia asta ar trebui sa o iei tu, in functie de aptitudinile tale si de ceea ce iti place sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elev, mai ai timp pana sa te angajezi, intai termina scoala, apoi liceul si mai apoi facultatea.

| Craftt a răspuns:

Depinde de ceea ce îţi place ţie happy.

| Gheroghe explică (pentru Dalinuta):

In legatura cu optiunile as prefera(mi-ar place)se devin mecanic auto.

| Dalinuta a răspuns (pentru Gheroghe):

Pai,pentru inceput, daca nu ai sa te razgandesti intre timp, ai putea sa optezi la profil mecanic-auto-fierarie, la un liceu tehnic cand va fi cazul..Acolo te-ai putea acomoda si poate chiar invata destul de bine meseria pe care vrei sa o proctici, ma ales ca e si spre placere ta se pare.Nu ai nevoie de alte optiuni,atata timp cat ai spus chiar tu,ce ti-ar placea sa fii, adica mecanic auto. Inbini placutul, cu utilul.E de admiat totusi, ca desi nu esti foarte mare, ai o idee destul de fixa cu cu ce ti-ar placea sa faci. Bravo!