Întrebare recomandată | floricicadecolt a întrebat:

Sunt exagerat de emotiva si ma panichez groaznic la orice examen la scoala,sunt in liceu, dar deja ma gandesc cu groaza la facultate. O sa fac fata acolo?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de ce nu mergi la un psiholog?

| ThePuffy a răspuns:

Asa eram si eu dar dupa gandeam asa "fie ce-o fi, asta e daca i-au nota mica, nu mor". laughing) o sa te ajute daca gandesti asa.

| floricicadecolt explică (pentru anonim_4396):

Am sanse sa ma vindec de chestia asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru floricicadecolt):

da, și e important să o faci.
nu e ok cum gândești acum, îți faci rău așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e frica de esec, dar acesta va aparea candva inevitabil. Nu ai cum sa-ti duci viata perfect fara greseli. Se mai intampla. Hai ca nu e asa rau.

| RAY a răspuns:

De emotii nu poti scapa face parte din tine, acceptate asa cum esti, ce inaltime ai?

| Teodorel a răspuns:

Pana atunci vei creste si vei avea experienta, dar daca nu incearca un sport de lupte, iti distruge toate emotiile

| amarul a răspuns:

Incearca sa mai cauti prin carti, sau sa cauti pe internet.Profu meu e mai bun. depinde ori cum bafta sper ca te-am ajutat

| BiuL a răspuns:

Consulta un pshiholog, o sa te invete sa intelegi de ce ai aceste temeri si cum sa le controlezi

| Eastwood a răspuns:

Pana sa ajungi la facultate mai sunt 4 ani, in care te maturizezi si vei gandi altfel, vei face fata stai linistita.

| Morelove a răspuns:

Gandeste-te ca totul va fi bine. Invata cum poti tu mai bine si mai relaxant, incearca sa nu te mai gandesti atata la cat de greu va fi testul sau la facultate. Gandeste-te la cat de mult ai invatat ca sa ajungi unde esti. Sper ca te-am ajutat. Pace! Mult succes la facultate!

| intrlp a răspuns:

Daca nu inveti.Ca sa scapi de aceasta frica trebuie sa ai ceva in minte.Eu inca nu am simtit acesta frica.