| SERIALS a întrebat:

Sunt single, imi spune cineva o reteta pentru insanatosire care sa redea eficienta?

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Daca e vorba de prietena,iti gasesti alta,e simplu.
Daca te referi ca esti o persoana fara prieteni pot sa fie mai multe cauze gen : in mediul in care traiesti nu sunt oameni pe aceeasi lungime de unda cu tine - poti folosi aplicatii unde poti socializa cu oameni cu aceleasi interese ca si tine, in mediul in care esti nu prea ai cum sa te integrezi din alte cauze - aici le descoperi si incerci sa le rezolvi tu,uneori e bine sa pleci din mediul in care esti,deci fa asta daca altfel nu se poate.
Daca ai probleme cu tine,esti antisocial si timid si altele,le rezolvi si pe alea,iar ce nu poti rezolva aia e,cui ii place ramane,cui nu adio,dar nu cu ura.
Invata sa mergi singur, sa fii independent, nu astepta ajutor ca s-ar putea sa nu vina ( dar poti cauta ajutor tu, de ai nevoie), in timp te schimbi cu adevarat daca vrei si depui efort in directia potrivita.
Sa nu te complaci.

Multa bafta.

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ce fel de insanatosire?

| SERIALS explică (pentru Dismally):

De singuratate

| mgtow a răspuns:

O terapie cu un specialist in domeniu. Eu am consiliere gratuita pe net cu un psiholog, ma va indruma spre imbunatatirea burlaciei in viata

| PersonajFictiv a răspuns:

Am uitat sa spun, citeste.
Te va ajuta mult.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Impotriva singuratatii, combini alta fata.
Dar contra prostiei nu prea este nimic...