| StrongHeart a întrebat:

Sunteti pentru sau impotriva globalizarii? Care ar fi avantajele si dezavantajele?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

O intrebare foarte buna, de asta imi folosi unul din 5 cele raspunsuri care le am pentru tine,personal sunt impotriva globalizarii si a imigratiei,un motiv este sclavismul =un nativ castiga mai mult desi imigrantul munceste mai mult, asta duce la saracie, scaderea tuturor salarilor, ceea ce le convine capitalistilor desigur, un motiv este confruntarea culturilor de exemplu un mulsulman in Germania, vine cu o cultura diferita, eu de ce trebuie ca nativ german sa il accet ca asa are chef tampita de merkel? plecarea celor din siria nu rezolva nimic si tampita de merkel a realizat asta, plus ca asta ar duce la moartea unor culturi cum a facut marea britanie cu coloniile ei, in concluzie fiecare in tara lui

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poti sa alegi: avantajele uniformizarii a "tot"-ului si pastrarea elementelor de cultura colectiva, in orice caz, nimeni nu poate controla globalizarea cat timp tinerii, prin internet, isi uniformizeaza inconstient gandirea si constiinta, drept pentru care nu vor mai iesi din zona de confort si vor extinde si mai mult globalizarea.
Bine... nici ca ma refer doar la tineri si doar la internet, insa un mare spectru este acoperit de tineri si influenta lor.

| Celcestietot a răspuns:

Păi aceasta este in plină desfășurare, iar răspunsul meu este inutil.

| Thecurious a răspuns (pentru RAY):

HA! Eu tot emigrez! Cel putin pentru studii!

| Thecurious a răspuns (pentru LPCTSTR):

Vreau si eu sa comunic cu tineri din diverse culturi. Cum pot sa o fac?

| Thecurious a răspuns (pentru RAY):

Candva, omenirea va coloniza o alta planeta.
Acei colonisti nu vor reprezenta SUA, UK, UE sau alte state.
Colonistii vor naste copii, se vor adapta noilor conditii de viata si vor construi o noua civilizatie.