| Catrice a întrebat:

Te afli pe o planeta îndepărtata, a cărei existenta nu e cunoscuta multora. Numele ei este Logres.

Ea e legata de Terra printr-un portal cu ramificații în mai multe zone ale globului. Tu te afli într-una dintre regiuni și descoperi acest portal. De curiozitate, treci prin el și ajungi la poalele unui munte stâncos. La câțiva zeci de metri, zărești o peșteră. În jur nu e nimeni, doar cerul și câmpia intinsa din fata ta. Deasupra ta zboară creaturi misterioase, pe pământ mișună ființe pe care nu le-ai văzut sau despre care credeai ca au dispărut de pe Terra.

Deodată, din spate te saluta un bărbat înalt, cu cap de leu și brațe musculoase terminate cu gheare de felină. Este un Bakemon. Îl întrebi unde ești și cum ai ajuns. Îți explica și ca, odată ajuns aici, posezi o putere magica, pe care o poți alege doar o singura data fără consecințe. Și ca orice om trebuie sa se lupte cu regele tiran al ținutului pentru a-și câștiga dreptul de a-l vizita.

Te conduce un peșteră ca să-ți alegi puterea. În fata ta e un cufăr și după ce îl deschizi, găsești o carte uriașă în care găsești cele 7 magii. 《A-avantaje; D-dezavantaje》

1. Magia vântului. A: Îți dă dreptul sa controlezi aerul, sa devii invizibil, sa fii rapid. D: pierzi rapid controlul, când abuzezi de putere, ramai fără resurse.
2. Magia focului. A: poți controla focul, lumina solara. D: devine repede autonoma (se controlează singura).
3. Magia apei. A: controlezi orice sursa de apa, poți folosi apa în toate stările ei de agregare. D: deshidratarea rapida a posesorului.
4. Magia solului. A: controlează mișcările solului (creează cutremure, cratere etc). D: nu poate controla ce se afla pe acesta (plante sau animale).
5. Magia electricității. A: electricitatea poate fi folosita după bunul plac al posesorului. D: folosirea în exces poate crea posesorului probleme mintale.
6. Magia planetelor. A: control complet al tuturor plantelor existente, magice sau nu. D: după 1h, plantele prind viata și au drept sursa forță vitala a posesorului.
7. Magia creării. A: poți crea orice obiect folosind magie în combinație cu o celula sau atom din corp care se divide, poți modifica structura atomica a corpurilor transformându-le în obiecte din alte elemente. D: în funcție de dimensiunea obiectului, folosirea puterii poate duce la dispariția temporara sau definitiva a acesteia.

Dacă se aleg doua magii, durata de folosire a acestora fără repaus scade de la câteva ore la 4 sau chiar 2. În timpul unui atac poți fi asistat de un Bakemon care îți poate susține magia un timp scurt sau te poate apăra.

Într-un final, după ce îți alegi magia, ești condus în fata regelui, în arena de lupta. Regele este un adversar puternic, care poate controla toate cele 7 magii și cunoaște multe tehnici secrete și care a ieșit învingător în peste 2000 de batalii în cei 384 de ani ai sai. Miza este însăși tronul. Învingi regele și scapi poporul de tirania acestuia.

Ce magie ai alege și cum l-ai înfrunta? Sunt permise și contactele fizice.

117 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Depinde in ce sens spui ca este lent. daca este lent ca si reactii e grav pentru el, in plus nu ai spus ce conditie fizica are, spre exemplu daca folosesc magia vantului deja poate fi infrant corp la corp.

| Catrice explică (pentru bogdan324):

Păi nu se mișcă cu 2km/h laughing
Lent... ce sa fie, ce sa fie... sa spunem ca tu ești sportiv/atletic și te miști mai rapid decât el.

| bogdan324 a răspuns (pentru Catrice):

Ii clar! Fac un McDonalds si il indop pana crapa!

| Catrice explică (pentru bogdan324):

Hmm... meniu simplu, dublu, triplu? laughing

| bogdan324 a răspuns (pentru Catrice):

Stai ca are baiatu' ditamai lista, deci:
I'll have 2 number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a laaaaaaarge soda!

| Catrice explică (pentru bogdan324):

Aoleo, săracul! Ma pun sa ii dau o super power: antifat magic rolling on the floor

| bogdan324 a răspuns (pentru Catrice):

Nu conteaza, mai fac 1000 de liste ca aia si il voi tine ocupat, nici n-o sa mai fie nevoie sa-l mai inving ca deja s-a invins singur prin teapa pe care si-a luat-o. Dupa o sa domnesc trainic impreuna cu Bakemon-ul meu credincios pana la adanci batran...

Si aici vine momentul in care suna alarma.

| Catrice explică (pentru bogdan324):

7 ianuarie, ora 7:00, subiectul își revine din reverie și își reia activitatea normala.

| DeathIncarnate a răspuns:

Fiind Prințul Întunericului/Stăpânul Regatului Umbrelor, puterea mea care implicit este și de sine stătătoare este ceea de a controla focul, deci in cazul de față a 2-a varianta(Puterea Focului).

Coincidența face ca de-a lungul secolelor experiența mea în luptă se aseamănă cu cea a Regelui Logres-ului.
Un lucru îl pot menționa, focul pe care-l controlez nu e nici pe departe ca cel pe care-l percepeți voi, ci este unul care arde de 10x mai tare decât focul normal de pe Terra.
Acesta îmi deservește și ca scut și ca pansament și ca multe alte secrete ce nu se pot divulga,căci Regele Logres-ului ar ști cum sa contracareze și nu vrem ca asta să se întâmple.

Aș începe duelul de la egal la egal,fără ajutorul unui Bakemon,ci doar eu și stăpânul Logres-ului.
Desigur, se poate să fiu refuzat și să fiu atacat cu vreuna dintre puterile acestuia, dar de asemenea o să îl surprind în așa fel încât
nici nu o să-și dea seama ce l-a lovit.

Să presupunem că o să cad, iar tu ești martora evenimentului.

Regele se pregătește să mă ucidă, eu dispar în umbră și am nevoie de sângele pur al fiicei sale(care poți fi chiar tu)șă pot să-l ucid(recăpătându-mi puterile).

Mi-ai oferi câteva picături din sângele tău pentru a opri tirania tatălui tău?

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Nu, sunt prințesa Logresului, nu-mi pot trăda tatăl pentru un amărât de bărbat.
Dimpotrivă, daca îmi vei ucide tatăl, îmi voi apară regatul chiar cu prețul vieții!

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Power_Recycling

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Aici ai făcut prima greșeală, numindu-mă „amărât".
Uiți că eu sunt Steaua strălucitoare a dimineții și nu pot să fiu comparat cu nimic și cu nimeni.

Deci refuzi să ajuti la eliminarea tatălui tău care a prigonit atâtea suflete ale Logres-ului.
Atunci o să cădeți amândoi:)

http://powerlisting.wikia.com/......Absorption

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Greu de distrus aura...:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Fire_Aura

Și deci îți răzbuni tatăl?

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Mda.
Nu merge, pot folosi gheata și focul happy sunt duala

https://media1.tenor.com/....../tenor.gif

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Come,come at me show me your strength:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Pyrokinetic_Flight

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

I'm the Prince of Darkness and soon the new King of Logres, and you cannot keep guard all the time against me:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Fire_Manipulation

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

You're falling deeply in my trap:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Dark_Fire_Manipulation

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Ugh
This is more hard than I thought
Change the strategy

https://i.gifer.com/6X1g.gif

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

That was pretty damn strong, your father should be proud of yourself...but:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Demonic_Artillery

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

We have our family magic treasure
https://66.media.tumblr.com/......r1_400.gif
With this we can control whatever we want. I choose to control wind. Now I'm fast, even if your attacks make me weak. I can be invisible now. But there is still a method with who you can detect me. If you find it, you can attack me.

https://vignette.wikia.nocookie.net/......ion/latest

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Oh, you still have power left...
I will put all of my power into this little, but powerful tornado

https://66.media.tumblr.com/......o1_500.gif

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Listen I have an ACE in my hands dunno if you’re gonna survive after I use it, I’ll stop the fight if you’re gonna join in my side (only because I’m a merciful God and I need a Queen for this world).
Think well about my proposal.

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

I won't! This is my Kingdom! It's my duty to protect it!
My warriors will help me! They will kill you!

https://lh5.googleusercontent.com/....../photo.jpg

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Bad decision, wow....that’s bad, I see there’s no way to turn back now and I was hoping you’ll be on my side, now I should kill you.

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

You can't do that!

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Yeah I won’t kill you, but I can show my skill at least:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Divine-Demonic_Infusion

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Pfff,weak...

| DeathIncarnate a răspuns:

Ba da, îmi răspunde, că mă face lingău asta e parte a II-a.

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Tu știi mai bine cu cine te lingi rolling on the floor
https://media1.tenor.com/....../tenor.gif

| RAY a răspuns:

Banii Banii Banii mei
Unde sunt?

| Catrice explică (pentru RAY):

Când ajungi rege, o sa ai și bani rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Banii mei, banii mei sunt la fete dulci ca mi am petrecut noptile cu ele, mandruta iar visezi castele?

| Catrice explică (pentru RAY):

Castele, conace (cică e și conacuri), regate, împărații...
Duci, conți, prinți, regi...

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Ai o imaginatie bogata, vom avea copii inteligenti

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Pe mine mă vrea, nu pe tine

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Deja ati pus in aplicare actul?

| Catrice explică (pentru RAY):

Am nevoie de forța lui vitala ca să-mi apar regatul rolling on the floor nu-mi ajunge doar a ta

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Tu esti o printesa mica, saracuta de tine, trimit armata americana la tine sa castel sa te rapeasca

| Catrice explică (pentru RAY):

Sunt mica și neajutorata;((
Am nevoie de cineva care sa ma salveze și să-mi devina print broken heart

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Stai si asteaptama ca vin dupa ce probez alte printese

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Care act?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

De copulare

| Catrice explică (pentru RAY):

straight face
Pana atunci sunt ostatica, violata, torturata...

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Mai trag de ea să văd ce și cum

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Și ați distrus o întrebare faină care vă punea la încercarea imaginația și gândirea strategică. Uf, chiar aș fi dorit să văd răspusuri serioase și interesante la întrebare.

| RAY a răspuns:

Magia focului si Magia creării sunt sinonime, intr o stea se creaza totul sau prin explozie, eu as alege doar un singur element hidrogenul cu el creez totul

| Drimmero a răspuns:

Vreau sa zic ca am ras cu hohote toata intrebarea, m-am amuzat copios,, nu stiu de unde atata imaginatie dar am ras bine.

Magia folosita? capul, intuitia loviturilor acelui titan, daca il am pe Bakogan ala cu mine, ti-l dau gata.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Mai stai pe-aici și o sa vezi cine m-a stârnit cu magia laughing
M-am gândit doar sa creez un battlefield și când am început sa scriu, totul a venit de la sine. Mi-au trebuit 2, 5 minute sa găsesc nume la planeta, deci imaginația mea are și lapsusuri laughing

| Drimmero a răspuns:

E ca un joc de sah batalia ta din arena, secretul bataliei sta in tactica apararii,, ma folosesc de catenaccio( termen italienesc din fotbal) si iti garantez ca iese remiza, dar in niciun caz nu pierd.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Interesanta abordare.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Aveau italienii o vorba ' cel mai bun atac e apararea", asa e peste tot, daca stii sa te aperi, ataci si tu automat si stii sa blochezi. Hodorogul ala nu stie el sa se mai apere la cei 2891 de ani, merge pe aceleasi miscari, presupunand ca e obisnuit ca fiecare sa atace, nu sa se apere, as alege magia de pamant si cea de apa, creez un cutremur ca mai apoi sa vina un tsunami, are rol de aparare valul, dar si de atac de ti-l matura.

Nu-mi vine sa cred ca mi-am batut capul.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Trebuie sa folosim nutrientii de la sarmale, cozonac, salata la ceva rolling on the floor
Cu atâtea grăsimi și zaharuri creierul ar trebui sa funcționeze brici.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Ori ma bat, ori mananc? Mi-ai dat idee. Ma bat cu unchesul ala cu mancarea, cine termina primul, ia trofeul.

La cat mananc si cum mananc...isi face cruce si abandoneaza lupta.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Duelul sarmalelor laughing
Cozonaci la cuțite
Master boeuf

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Ii dau cu regatul in cap daca ne duelam pe cat de spartani suntem la mancat rapid si mult,, am antecedente de mancau, mai ales produsele specifice de sarbatori, dupa un pahar de vin stii cum intra sarmalele astea? clipind!

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Atunci ma dau deoparte, nu vreau un asemenea inamic rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Femeile sunt slabe la mancatul mult, nu se baga si se mira de barbatii care baga in ei fara mila de stomac.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Da, da...Alea pe care le bate vântul, ca alea plus size... laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Pana si alea 'bine facute' nu mananca mult, ci doar mananca prostii zilnic, iar arderile lor sunt defectuoase.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Ok, Ok, i get it. You're the king of sărmăi!

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Mai mult duc a shaormar (nu vanzator,, ci consumator). Sharoma e numarul 1 in ale fast-food-ului.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Cu de toate sa fie? rolling on the floor Ajungi tu și vânzător

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Cu de toate si cea mai mare de pe stoc sa fie, tu fa-o si restul vine de la sine.

Sa fim seriosi, am prestanta mea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Magia crearii. Generez bani/resurse care sunt importante in lumea respectiva si mituiesc apropiatii regelui sa il omoare. happy

| Catrice explică:

N-o sa primești răspuns rolling on the floor
De Crăciun, fii mai rău...
De când am cont nu am ignorat pe nimeni. În ultima săptămână deja am vreo 10 laughing

| RainmakerX a răspuns:

Magia crearii. Creez un Death Note si scriu "Bakemon, moarte instanta."

Nu sunt nebun sa merg la 1 vs 1 laughing
In caz ca nu stii, un Death Note este un carnetel unde poti scrie numele oricui iar respectivul o sa moara.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Știu. rolling on the floor

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Doar ca acel bakemon e ajutorul tău broken heart, regele e dușmanul tău.

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Omg... ce am facut?! laughing
Atunci fac rost de o poza cu numele si fata regelui si scriu numele lui laughing

Sau fac un stergator de memorie ca acela de la Men in Black si sterg memoria regelui. Dupa o sa fiu eu rege iar el garda regala.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Pai dacă stai în fata lui cum sa nu știi cum arata? laughing Îți dai jumătate din viata și îi afli si numele.

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Vreau sa ii scriu numele inainte sa intru in arena. Nu se poate?
Eu scriu cam incet si urat daca nu am o masuta laughing Mi-e teama sa nu-mi taie capul pana ii scriu eu numele.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Întrebi un vecin happy

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

E amuzanta, depinde din ce unghi o privești. big grin
Subscriu același răspuns: puștoaice înflăcărate fără număr rolling on the floor
Sau o fi o idee buna și când o să-mi public cărțile o sa scrie ca la altele "Wattpad No1"?!? thinking

| RainmakerX a răspuns:

Credeam ca intrebarea asta e amuzanta... pana cand ti-am vazut ultimele fundite laughing

Apuca-te de wattpad, stiu ca ti s-a mai zis dar subscriu.

| SG1995 a răspuns:

Având în vedere că regele e mag experimentat, iar eu începător, chiar și cu ajutorul baghemonului aș pierde. Totuși, forța pe care o intuiesc e apa. Deși n-ai menționat dacă o pot crea ex nihil, sau pot folosi doar sursele existente, și nici mediul de luptă nu l-ai descris. Orice capacitate supranaturală aș alege, trebuie să fiu avantajat de mediu de luptă. Dar avatanjul mai e următoarea. Dacă e în cantități mari în jur, pe măsură ce sunt extenuat pe pot hidrata, ba chiar pot folosi apa din propriul corp să fac asta. Dar ideea de fond e aceeași, eu am o abilitia unică, și e imperfectă, în plus nu dețin toate cunoștiințele despre ea, în fața unui adversar puternic, mult mai pregătit, indiferent de capacitatea aleasă sunt în dezvantaj. Gândește-te un pic, dacă aleg apa, regele are și el aceeiași capacitate, în plus folosit electricitatea împotriva apei e deja pierdută lupta. Dacă aleg focul, mă fa ataca cu apa. Dacă aleg electricitatea, cu creatia ex-nihilo pot fi atacat. Sau chiar cu toate simultan. În plus, nu ai menționat dacă Lordres e la fel de dezavatajat ca mine.
În orice luptă ca să fie câștigată e nevoie de următoarele:
cunoașterea mediului de luptă, respectiv ca abilitățiile tale să fie adaptate la el
cunoașterea advesarului- capacitățiile și slăbiciuniile acestuia.
Având în vedere că eu sunt novice în noua lume, și nu cunosc capacitățiile și slăbiciuniile regelui, mediu de luptă, sau modul său de a lupta, sunt complet expus și dezavantajat.

| Catrice explică (pentru SG1995):

Am ales sa nu descriu mediul deoarece ii ofer novicelui mediul pe care îl vrea în funcție de alegerea facuta. Un mic avantaj din partea regelui tiran. În cazul tău, un loc cu un pârâu (sa nu uitam de apele subterane).
Ups, am uitat sa menționez ca dacă poți controla ceva poți și crea acel lucru.
Chiar nu am mai știut ce dezavantaj sa-i pun lui nenea laughing are și imaginația mea limitele ei. Sa spunem ca dezavantajul lui e ca nu te cunoaște. În mintea ta îți poți crea o strategie și îl poți testa în asa fel încât sa para ca doar încerci se lupți/te aperi. În plus, asa descoperi și ce poate.
Oh, știu! Sa spunem ca dezavantajul lui e viteza. E cam lent.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ce reactie normala : uite pe unu cu cap de leu, hai sa-l intreb ce face.
Dupa un minut "pare ok, hai ca ma duc in pestera cu el".
Varianta 8 oricum, uite ce a patit tiranul :
http://m.youtube.com/watch?v=3-d5yU-aQ34
I-au sarit si tehnici si tot din cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine crezi că citește atât

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Cine e interesat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fin estet ce sunt, n-a putut sa nu-mi zgaraie simturile felul in care m-ai dus cu imaginatia de la peisajul ala magnific, la creatura si mai neobisnuita care avea sa-mi spuna despre magie, puteri si alte chestii de univers fantastic. Nu poti sa-i faci intrarea minoleului cu un nenorocit de salut, ca arata ca dracu.

Cum adica, ma, deci esti teleoporat intr-o lume noua, in jur chestii misterioase, tu napadit de uluire pe interior si vine tiptil pe la spate unu cu fata de leu si te ia trivial asa cu un "hai salut", ca apoi sa te trimita intr-o misiune fabuloasa.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleu "tati", intră în poveste nu gândi atât de multhappy

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Unii nu au imaginație...

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Nu pricepi. E ceva gen
"Uite o gaura, hai sa ma bag. Oh, nu! O creatura ma saluta! Salut nenea! Vrei un Snickers? Ca arăți ca naiba! Sa lupt? Ok, ma bag! Oricum sunt depresiv, nu tu prieteni, nu tu viata sociala, repetent, analfabet etc."

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

De remarcat totuși că se bagă în seamă să critice o pură fantasmă, ei asta pe mine mă frapează.

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Fiecare critica e constructiva. Data viitoare când mai creez scenarii o sa am în vedere sa scriu o poveste happy

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Am vrut sa pun mai multe detalii gen cum vroia ala cu salutul ai chestii, dar și asa sunt multe rânduri, mai scriam și a, ea ieșea roman laughing trebuia să-l public și atunci nu mai devenez întrebare rolling on the floor

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Nu neapărat, aș sugera mai degrabă ca după următorul text să adaugi subtil la final:"genul progranului...ficțiune".
Eu cel puțin asta am să fac mâine.

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Genul programului: SF, fantasy, horror, comedy...

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Și sa nu uit ca e interzis minorilor rolling on the floor

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Hahaha daptongue
After all, we paused our fight?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o poveste asa, te-ai uitat la ceva anime, te-ai uitat la cronicile din narnia, cand intra aia printr-un "portal" in dulap, si regele era leul, si ai bagat si putin din ceva mmorpg, ceva, nu metin, sa fie warcraft? lineage? aion?
Daca ii spui asta unui adult, o sa zica ca esti nebun, si tu o sa crezi ca e invers.
Batalia generatiilor e de fapt laughing
Mai iesi putin din casa si tu happy

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Am trecut de mult de vârsta poveștilor fantasy.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Apucă-te de Wattpad, femeie!

| Catrice explică (pentru 1231242):

Nu e de mine acolo. Prea multe puștoaice cu hormoni înflăcărați. laughing

| Mogiojojo a răspuns:

Voi n-aveti ocupatie, ma' copii.

| Catrice explică (pentru Mogiojojo):

Ne plictisim în vacanță. Nu tu job, nu tu școală...
Asa e perioada dintre crăciun și revelion.

| christine99 a răspuns:

Iar ai fumat iarba laughing

| Catrice explică (pentru christine99):

Nu sunt rumegatoare. laughing
Am băut doar apa. big grin

| DorelExpertu a răspuns:

Aleg varianta aia in care tu fugi cu mine in lume si practicam sado-maso pana la adanci batraneti.

| vjr1979 a răspuns:

Prefer sa raman cu picioarele pe Pamant. E si aici o mare putere pe care o poate avea oricine: CREDINTA.