| Catrice a întrebat:

Te afli pe o planeta îndepărtata, a cărei existenta nu e cunoscuta multora. Numele ei este Logres.

Ea e legata de Terra printr-un portal cu ramificații în mai multe zone ale globului. Tu te afli într-una dintre regiuni și descoperi acest portal. De curiozitate, treci prin el și ajungi la poalele unui munte stâncos. La câțiva zeci de metri, zărești o peșteră. În jur nu e nimeni, doar cerul și câmpia intinsa din fata ta. Deasupra ta zboară creaturi misterioase, pe pământ mișună ființe pe care nu le-ai văzut sau despre care credeai ca au dispărut de pe Terra.

Deodată, din spate te saluta un bărbat înalt, cu cap de leu și brațe musculoase terminate cu gheare de felină. Este un Bakemon. Îl întrebi unde ești și cum ai ajuns. Îți explica și ca, odată ajuns aici, posezi o putere magica, pe care o poți alege doar o singura data fără consecințe. Și ca orice om trebuie sa se lupte cu regele tiran al ținutului pentru a-și câștiga dreptul de a-l vizita.

Te conduce un peșteră ca să-ți alegi puterea. În fata ta e un cufăr și după ce îl deschizi, găsești o carte uriașă în care găsești cele 7 magii. 《A-avantaje; D-dezavantaje》

1. Magia vântului. A: Îți dă dreptul sa controlezi aerul, sa devii invizibil, sa fii rapid. D: pierzi rapid controlul, când abuzezi de putere, ramai fără resurse.
2. Magia focului. A: poți controla focul, lumina solara. D: devine repede autonoma (se controlează singura).
3. Magia apei. A: controlezi orice sursa de apa, poți folosi apa în toate stările ei de agregare. D: deshidratarea rapida a posesorului.
4. Magia solului. A: controlează mișcările solului (creează cutremure, cratere etc). D: nu poate controla ce se afla pe acesta (plante sau animale).
5. Magia electricității. A: electricitatea poate fi folosita după bunul plac al posesorului. D: folosirea în exces poate crea posesorului probleme mintale.
6. Magia planetelor. A: control complet al tuturor plantelor existente, magice sau nu. D: după 1h, plantele prind viata și au drept sursa forță vitala a posesorului.
7. Magia creării. A: poți crea orice obiect folosind magie în combinație cu o celula sau atom din corp care se divide, poți modifica structura atomica a corpurilor transformându-le în obiecte din alte elemente. D: în funcție de dimensiunea obiectului, folosirea puterii poate duce la dispariția temporara sau definitiva a acesteia.

Dacă se aleg doua magii, durata de folosire a acestora fără repaus scade de la câteva ore la 4 sau chiar 2. În timpul unui atac poți fi asistat de un Bakemon care îți poate susține magia un timp scurt sau te poate apăra.

Într-un final, după ce îți alegi magia, ești condus în fata regelui, în arena de lupta. Regele este un adversar puternic, care poate controla toate cele 7 magii și cunoaște multe tehnici secrete și care a ieșit învingător în peste 2000 de batalii în cei 384 de ani ai sai. Miza este însăși tronul. Învingi regele și scapi poporul de tirania acestuia.

Ce magie ai alege și cum l-ai înfrunta? Sunt permise și contactele fizice.

117 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Vreau sa zic ca am ras cu hohote toata intrebarea, m-am amuzat copios,, nu stiu de unde atata imaginatie dar am ras bine.

Magia folosita? capul, intuitia loviturilor acelui titan, daca il am pe Bakogan ala cu mine, ti-l dau gata.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Mai stai pe-aici și o sa vezi cine m-a stârnit cu magia laughing
M-am gândit doar sa creez un battlefield și când am început sa scriu, totul a venit de la sine. Mi-au trebuit 2, 5 minute sa găsesc nume la planeta, deci imaginația mea are și lapsusuri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine crezi că citește atât

| DeathIncarnate a răspuns:

Fiind Prințul Întunericului/Stăpânul Regatului Umbrelor, puterea mea care implicit este și de sine stătătoare este ceea de a controla focul, deci in cazul de față a 2-a varianta(Puterea Focului).

Coincidența face ca de-a lungul secolelor experiența mea în luptă se aseamănă cu cea a Regelui Logres-ului.
Un lucru îl pot menționa, focul pe care-l controlez nu e nici pe departe ca cel pe care-l percepeți voi, ci este unul care arde de 10x mai tare decât focul normal de pe Terra.
Acesta îmi deservește și ca scut și ca pansament și ca multe alte secrete ce nu se pot divulga,căci Regele Logres-ului ar ști cum sa contracareze și nu vrem ca asta să se întâmple.

Aș începe duelul de la egal la egal,fără ajutorul unui Bakemon,ci doar eu și stăpânul Logres-ului.
Desigur, se poate să fiu refuzat și să fiu atacat cu vreuna dintre puterile acestuia, dar de asemenea o să îl surprind în așa fel încât
nici nu o să-și dea seama ce l-a lovit.

Să presupunem că o să cad, iar tu ești martora evenimentului.

Regele se pregătește să mă ucidă, eu dispar în umbră și am nevoie de sângele pur al fiicei sale(care poți fi chiar tu)șă pot să-l ucid(recăpătându-mi puterile).

Mi-ai oferi câteva picături din sângele tău pentru a opri tirania tatălui tău?

| Drimmero a răspuns:

E ca un joc de sah batalia ta din arena, secretul bataliei sta in tactica apararii,, ma folosesc de catenaccio( termen italienesc din fotbal) si iti garantez ca iese remiza, dar in niciun caz nu pierd.

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Cine e interesat happy

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Interesanta abordare.

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Nu, sunt prințesa Logresului, nu-mi pot trăda tatăl pentru un amărât de bărbat.
Dimpotrivă, daca îmi vei ucide tatăl, îmi voi apară regatul chiar cu prețul vieții!

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Power_Recycling

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Aveau italienii o vorba ' cel mai bun atac e apararea", asa e peste tot, daca stii sa te aperi, ataci si tu automat si stii sa blochezi. Hodorogul ala nu stie el sa se mai apere la cei 2891 de ani, merge pe aceleasi miscari, presupunand ca e obisnuit ca fiecare sa atace, nu sa se apere, as alege magia de pamant si cea de apa, creez un cutremur ca mai apoi sa vina un tsunami, are rol de aparare valul, dar si de atac de ti-l matura.

Nu-mi vine sa cred ca mi-am batut capul.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Trebuie sa folosim nutrientii de la sarmale, cozonac, salata la ceva rolling on the floor
Cu atâtea grăsimi și zaharuri creierul ar trebui sa funcționeze brici.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Aici ai făcut prima greșeală, numindu-mă „amărât".
Uiți că eu sunt Steaua strălucitoare a dimineții și nu pot să fiu comparat cu nimic și cu nimeni.

Deci refuzi să ajuti la eliminarea tatălui tău care a prigonit atâtea suflete ale Logres-ului.
Atunci o să cădeți amândoi:)

http://powerlisting.wikia.com/......Absorption

| RAY a răspuns:

Banii Banii Banii mei
Unde sunt?

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Ori ma bat, ori mananc? Mi-ai dat idee. Ma bat cu unchesul ala cu mancarea, cine termina primul, ia trofeul.

La cat mananc si cum mananc...isi face cruce si abandoneaza lupta.

| Catrice explică (pentru RAY):

Când ajungi rege, o sa ai și bani rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Banii mei, banii mei sunt la fete dulci ca mi am petrecut noptile cu ele, mandruta iar visezi castele?

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Greu de distrus aura...:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Fire_Aura

Și deci îți răzbuni tatăl?

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Duelul sarmalelor laughing
Cozonaci la cuțite
Master boeuf

| Catrice explică (pentru RAY):

Castele, conace (cică e și conacuri), regate, împărații...
Duci, conți, prinți, regi...

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Ai o imaginatie bogata, vom avea copii inteligenti

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Mda.
Nu merge, pot folosi gheata și focul happy sunt duala

https://media1.tenor.com/....../tenor.gif

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Come,come at me show me your strength:

http://powerlisting.wikia.com/wiki/Pyrokinetic_Flight

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Pe mine mă vrea, nu pe tine

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Deja ati pus in aplicare actul?

| Catrice explică (pentru RAY):

Am nevoie de forța lui vitala ca să-mi apar regatul rolling on the floor nu-mi ajunge doar a ta

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Tu esti o printesa mica, saracuta de tine, trimit armata americana la tine sa castel sa te rapeasca

| RAY a răspuns:

Magia focului si Magia creării sunt sinonime, intr o stea se creaza totul sau prin explozie, eu as alege doar un singur element hidrogenul cu el creez totul

| Catrice explică (pentru RAY):

Sunt mica și neajutorata;((
Am nevoie de cineva care sa ma salveze și să-mi devina print broken heart

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Stai si asteaptama ca vin dupa ce probez alte printese