| ℛąin a întrebat:

Te-ai supăra dacă, să zicem că ieşi cu prietenul/prietena şi el/ea vede alte fete sau băieți pe stradă şi îți spune sincer că respectiva/respectivul arată mai bine ca tine?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Nu m-aș supăra dacă ar spune că arată bine dar nu ar avea de ce să specifice că arată mai bine(ar deveni suspicios), poate doar așa în spirit de glumă, deși e normal că sunt băieți care arată mai bine ca mine. Ar fi aiurea să mă supăr dacă spune de cineva că arată bine.
Dar nu cum am avut eu un exemplu de eram forțat să spun dacă arată mai bine sau nu. Nici cu o din asta nu se poate și am văzut asta dar eu fiind o persoană sinceră nu am de ce să mint, căci aș minți dacă aș spune că o anume fată nu arată bine. Eu sunt extrem de sincer, mai ales într-o relație, iar cele care nu se simt bine cu sinceritatea mea pot să o ia la pas, sincer chiar asta aș vrea.

29 răspunsuri:
| ℛąin explică (pentru T0T):

Şi dacă ar spune că îi place mai mult de cum arată alt băiat fizic, dar pe tine te iubeşte?

| T0T a răspuns (pentru ℛąin):

Ar fi ok. Wtf, nici nu mă aștept să fiu cel mai frumos, e destul să fiu cât să mă placă. Și ar fi ok dacă aș întreba-o și ar spune asta nu dacă ar ține să specifice(cum ziceam asta dacă nu e în spirit de glumă).

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Eu când văd una de îmi place ca aspect destul de mult, deja am în minte că e bună sau frumoasă sau sexy etc, dacă am o relație eu sunt extrem de deschis și prefer să nu țin lucruri în mine, asta dacă am cu cine să fiu deschis că dacă nu deja va deveni relația aia mai urâtă pentru mine. Nu suport o relație în care partenerii nu sunt înțelegători și nu zic anume lucruri doar pentru a nu deranja. Chiar dacă deranjează trebuie spuse, măcar așa și realizezi mai bine dacă ești cu persoana potrivită, trebuie să o cunoști.

| ℛąin explică (pentru T0T):

Uh, cred că îți găseşti greu o parteneră.

| RAY a răspuns:

Sincer si eu as accepta asta,daca vad o persoana mai frumoasa ca mine indiferent de sex accept asta, iar daca x afirma asta si eu consider ca e adevarat nu vad de ce nu i-as da dreptate,desigur ca mar apuca frusratile, complexe si mas enerva, supara dar asta e, prima impresie e aspectul fizic omul te vede te place vb cu tine nu te place esti urat fuge toata lumea de tine asta e adevarul restul sunt povesti inventate de cei urati, gen sufletul conteaza alte ipocrizi

| Drimmero a răspuns:

Asa cum mie mi-ar putea zbura privirea dupa alta mai reusita, de ce n-ar face-o si fata?

| ℛąin explică (pentru Drimmero):

Corect. Eu doar ziceam că e imposibil să nu te simți puțin deranjat.

| T0T a răspuns (pentru ℛąin):

Mai bine să o găsesc greu decât să am o relație care nu mi-ar plăcea, pe care o consider mai mult superficială și aiurea. Adică mai bine să nu o găsesc deloc. Într-o relație trebuie să mă simt bine și fără unele lucruri nu pot, deci la ce bună o relație cu una cu care nu mă simt bine pentru viitor? La nimic.

| ℛąin explică (pentru T0T):

Asa e. Scuză-mi remarca.

| Drimmero a răspuns (pentru ℛąin):

Asta este clar,, dar ma gandesc si la ea cand te uiti dupa alta, cum se simte si respectiva.

| T0T a răspuns (pentru ℛąin):

Te scuz, nu e vina mea că vreau ceva special, iar ceea ce văd în general nu îmi place. Mai sunt unii care consideră că anumiți băieți sunt așa urâți sau așa timizi sau mai știu eu ce mai consideră negativ încât nu ar trebui să aibă pretenții ceea ce e o prostie. Până la urmă majoritatea se conformează și au o relație mai mult ca să fie ceea ce eu nu îmi doresc. Nu condamn o simplă relație cu beneficii dar dacă e să fie ceva serios fără să fie respectate niște norme pe care le am nu prea e posibil.

| ℛąin explică (pentru T0T):

Pari genul de om care e mai greu de abordat. Păi ce să zic, din ce ai scris e mare probabilitatea sa rămăi singur, asta pentru că nu o să găseşti multe fete care să fie cum ai zis tu. Sunt curioasă pentru ce calități ți-ai ales partenerele până acum.

| T0T a răspuns (pentru ℛąin):

Nu sunt deloc greu de abordat, tocmai sunt foarte deschis dar nu la început și ca să fiu e nevoie de o oarecare răbdare la început pe care majoritatea nu ar avea-o.
Cred că dacă te uiți la răspunsurile mele vei știi.
Oricum mai bine singur.

| ℛąin explică (pentru T0T):

Cam în toate răspunsurile spui despre cum ar fi fata potrivită pentru tine şi cum vrei să se comporte şi altele. Dar tu ce oferi, din moment ce vrei să primeşti toate astea?

| T0T a răspuns (pentru ℛąin):

Ce mi se oferă, chiar mai mult.

| T0T a răspuns (pentru ℛąin):

Și nu să știi că nu am exagerat cu genul de răspunsuri, doar am condamnat unele atitudini și cred că poate reieși din asta, nu că m-aș fi expus ca pe un site de matrimoniale.

| ℛąin explică (pentru T0T):

Adică caracteristicile tale le cauți şi la persoana de alături?

| T0T a răspuns (pentru ℛąin):

Majoritatea dintre ele, da. Nu știu dacă neapărat dar acele caracteristici să ne facă compatibili.

| Staind a răspuns:

Um, de ce ar face asta?
E aiurea.

| ℛąin explică (pentru Staind):

Pentru că ar fi sinceri?

| Staind a răspuns (pentru ℛąin):

De ce ai fi asa sincer?
Scoti ce...in evidenta?

| ℛąin explică (pentru Staind):

Unii sunt mai deschiși. Scoți în evidență ce îți place, deși îi faci rău persoanei cu, care ești.

| Staind a răspuns (pentru ℛąin):

Hm. Nimic de zis, deschisi, dar...tot sunt de parere ca unele chestii le tii pentru tine.

| DeathOfDreams a răspuns:

Ipotetic vorbind, dacă prietenul meu mi-ar spune asta, m-aş enerva. laughing

"Fmm, să te ți-i de mână cu aia." rolling on the floor
Oricum, mi s-ar părea super stupid şi irelevant să facă cineva asta

| Doub a răspuns:

M-aş simţi foarte naşpa, normal că m-aş supara.

| OldSoul a răspuns:

Depinde de starea in care voi fi in acel moment.
Daca as fi nervos i-as spune: "Ia mai lasa-ma in p... si du-te si f... cu ala si lasa-ma pe mine in pace!"
Iar daca as fi normal i-as spune "Stai calma ca nici tu nu esti Miss Frumusete".

| Florentina9210 a răspuns:

Daca ar fi adevarat nu m-as supara. Dar nici nu m-as schimba pentru un baiat! Ma
placi cum sunt, bine. Nu? Tot bine!
Ca poate si eu am observat baieti pe strada imbracati mult mai bine decat cumerau cei cu care am iesit dar nu am ''oftat'' din cauza asta. Oricum, unuo baiat ii sta bine cu un ceas sau o geaca de piele decat cu un tricou sau o pereche de salvari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i-as vedea rostul, asta daca prin prietena te referi la iubita. Daca sunt intr-o relatie cu o persoana care ma iubeste, mi s-ar parea normal ca ea sa ma vada pe mine cel mai frumos, cum si eu la randul meu as proceda la fel. N-as avea cum sa ma uit dupa alte fete, cu atat mai putin sa observ, ba chiar mai mult, sa-i spun ca respectiva arata mai bine ca ea. De fapt... daca stau sa ma gandesc, eu n-as avea cum sa fac asta, deoarece eu n-as putea sa mai vad o alta fata in ochii mei in afara de ea. Ce pot sa zic, sunt foarte pasional.

| GinoLANETTI a răspuns:

Am patit asta cu fosta, a fost destul de ciudat dar ma bucur ca a devenit o fosta dupa acea conversatie. laughing