| Andreea11y a întrebat:

Toate prietenele mele sunt false, numai una este prietena mea adevărată. La anul pleacă de la școală, cu cine o să stau?

Răspuns Câştigător
| dolceromania a răspuns:

Ati faci alta prietenă!

8 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Stai singura. Mai bine decât într-o companie proastă.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Prietenii la nevoie se cunosc. Nu îi judeca înainte.

| Andreea11y explică (pentru TamplaruAnisoara):

Am avut nevoie de ei. Nu au venit, nu m au ajutat. Nu îi judec doar spun adevărul

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu nu pleci de la scoala, ti-ai prodpus sa ramai repetenta?

Iti faci prietene noi, ca asa-i in viata, prietenii vin si pleaca!

| Andreea11y explică (pentru Violleta2022):

Nu este în clasă cu mine. Nu mi am propus să rămân repetentă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea11y):

Prietenii vin si pleaca in viata ta si in general a noastra, a tuturor.
Vei avea ocazia sa-ti faci o alta prietena foarte buna, din sutele de colege care le ai la scoala!
Din atata lucru nu isi face nimeni griji sau inventeaza probleme, fiindca nu sunt.

| Andreea11y explică (pentru Violleta2022):

Violeta, de ce mă insulți?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea11y):

Ai cumva stima de sine scazuta, de crezi tu ca te insulta aia care-ti dau sfaturi, dar le dau credit alora care te insulta in viata reala?

Ia de analizeaza mai bine comportamentul tau inainte sa-i acuzi pe alti ca te insulta, cand tu esti aia cu bune-n cap.