| LuffySecondGear a întrebat:

TPU luffy din one piece valoreaza doar 300.000.000 belly? sau cand e haki mod, gear second are mai mult de 300?

Răspuns Câştigător
| ROby1Kaizoku a răspuns:

Recompensa de 300 de milioane de berry a primit-o imediat dupa ce l-a invins pe Rob Lucci in Enies Lobbies dupa ce declara-se razboi guvernului mondial si chiar tot echipajul a primit o recompensa dupa asta.Iar dupa ce a lovit un dragon celest in Sabaody si dupa razboiul celor mai buni din Marineford recompensa sa a ajuns la 400 de mil de berry.

2 răspunsuri:
| ROby1Kaizoku a răspuns:

Si gear second l-a folosit prima data tot in Enies lobbies cand s-a inspirat de la tehnica soru a celor din CP9 si si-a marit viteza sangelui prima data l-a folosit impotriva lui Blueno.

| LuffySecondGear explică (pentru ROby1Kaizoku):

Eu am ajuns la 155 si nustiam sper sa ajung la episodul cand devine gearsecond