| anonim_4396 a întrebat:

TPU, sigur ati auzit zilele astea de sunetele ciudate care se tot aud pe glob, facebook si alte pagini sunt pline de acest subiect, si sincer inainte cu o saptamana cam asa cat inca nu era subiectul atat de discutat am auzit si eu acele sunete, veneam seara de la munca, cand sa intru in bloc s-au auzit, locuiesc in Brasov, nu se auzea foarte tare dar se auzea dinspre camp, deci nu era sa zici ca lucreaza cineva ceva intre blocuri, era doar camp liber, am stat 2 minute si am ascultat dar nu am stiut daca sa cred ce aud, si jur fara sa incerc sa ma dau in spectacol ca le-am auzit si eu, acele sunete de vioara sau ce sunt ele. Acum e mai complicat, s-a aflat ca Haarp poate produce acele sunete, dar suntem in Romania deci excludem acea varianta, mai e o teorie cum ca sunt sunete venite dinspre explozile solare care se lovesc de campul magnetic al pamantului si se formeaza acele sunete, dar eu exclud si asta, mai ales ca recent nu a fost inregristrata vreo furtuna solara, iar a 3 a varianta cum ca prevesteste sfarsitul lumii sincer o exclud si pe aia, mi se pare absurd. Aceste sunete au fost semnalate pe prin 2011-2012 daca nu ma insel, iar acum recent sunetele s-au intensificat, deci nu e o farsa creata pe internet. Nu am putut sa gasesc o explicatie logica, as dori sa aud si parerea voastra despre acest subiect.

4 răspunsuri:
| TelefonLg a răspuns:

E doar un fake ordinar parerea mea si eu stau tot in Brasov si nu am auzit nimic si plus de asta cu cat stii mai putine cu atata e mai bine cateodata

| MarianWLF a răspuns (pentru TelefonLg):

Esti din Brasov? Ei bine eu stau la capat la steagu, blocul meu are vedere spre camp, se auzea dinspre camp, nu stiu ce am auzit, dar era asemanator cu suntele care le-am ascultat pe net, nici eu nu stiu ce sa cred inca, oricum sunt ciudate.

| TelefonLg a răspuns (pentru MarianWLF):

Si eu stau tot in Brasov pe strada cu stadionu fc Brasov sincer nu am auzit nimic

| OldSoul a răspuns:

Nu am auzit nici un sunet de genul si nici nu cred ca o sa aud, toate suntele "ciudate" pe care le aud sunt cele a cainilor care latra intre blocuri acompagniate cu cantecul ciorilor si cel al sirenei de politie.