| Marius131415 a întrebat:

Un om random nu dau nume, care are bacul luat, cu 2 teste psihologice luate si care e la facultate nu e evident ca are iq cel putin decent? Nu de geniu, dar decent?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locurile sunt limitate și au copii și ăia care sunt șefi pe acolo.

15 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Un om random nu dau nume"

Mă aventurez să ghicesc eu... Numele este cumva "Marius", iar Marius vrea confirmare că are un iq decent din partea unor necunoscuți de pe net?

| sabin89 a răspuns:

Faptul că s-a gândit să-și facă teste psihologice arată că ceva nu e chiar în regulă cu el.

| OldSoul a răspuns:

Sistemul educational de la noi se bazeaza in special pe inmagazinarea de informatii.
In schimb ce, testele de IQ se bazeaza pe perspicacitate si identificarea tiparelor in mod rapid... "sa-ti mearga mintea" cum s-ar spune.
Daca pentru un examen inveti 5 zile aceleasi notiuni, ca mai apoi sa poti lua o nota mare, ei bine, la testele de IQ nu merge asa.
La testele de IQ nu ai ce "invata", trebuie sa-ti dai seama in momentul respectiv despre ce e vorba.

| Marius131415 explică (pentru johnnny123):

Ati ghicit, felicitari Domnul Ionut!

| Marius131415 explică (pentru johnnny123):

Am dat teste psihologice la armata si jandarmi.

| johnnny123 a răspuns (pentru Marius131415):

Felicitări! Meriți "Medalia pentru IQ decent".

| Marius131415 explică (pentru johnnny123):

Yupi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e evident. Poți realiza aceaasta destul de ușor prin toceală, memorare fără înțelegere.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Testele psihologice necesita uln nivel de iq, sunt intrebari logice, asa se da la armata si jandarmi, si serios acum de ce ar lasa un om cu iq scazut sa intre in jandarmerie? cu exceptia daca are contacte ceva, daca nu are pe nimeni nu au niciun interes sa lase sa intre un om care nu stie nimic de capul lui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

De ce ar lasa un om cu iq scazut sa intre in jandarmerie? Ei, na! Au nevoie de oameni. Ți se pare că jandarmii excelează prin inteligență?
sa intre un om care nu stie nimic de capul lui. El trebuie să știe suficient cât să execute ordinele. Ai vorbit de iq decent. Acum o întorci ca la Ploiești.

| Marius131415 explică (pentru sadrian46):

Pai nu sunt genii,eu am zis iq decent,daca nu e intrat cu pile trebuie sa stie si el macar chestii de baza,vreti sa spuneti ca un om care intra la jandarmi si ia testul psihologic e complet prost si paralel cu realitatea? nu cred, daca intra cu pile stie de capul lui, are o inteligenta limitata, dar are e ceva de el, stie sa rezolve probleme logice simple daca a laut testul psihologic, are iq mai bun decat doamna de serviciu, decat paznicul de 30 ani de la firma x, decat nenea repetent de 5 ori in clasa a 11-a.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Marius131415):

Te plictisești rău, nu ai treabă, ceva de citit sau de învățat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Marius131415):

Aha, era o ghicitoare.

| sabin89 a răspuns:

Dacă întreb zece jandarmi care e teorema lui Pitagora, câți crezi că o știu?

| Marius131415 explică (pentru sabin89):

4/10 zic eu mai putin de jumatate, nu ma intelge gresit dragule si eu zic ca jandarmii nu sunt geniile de pe pamant dar daca nu intri cu pile e ceva de capul tau, nu geniu, desigur, dar ceva acolo stii.