| R0R0 a întrebat:

Unde ati prefera sa traiti?
La tara sau la oras?

Argumentati. big grin

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La tara, departe de aglomeratia si nebunia oraselor. Vreau sa ma scoale cocosul, nu tranvaiul...

21 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sunt nascuta la tara, dupa casatorie, mi-am urmat sotul la oras. am stat la oras 18 ani si stiu cum este si viata la oras.
Dupa 18 ani, am fost nevoita sa imi cumpar casa la tara datorita motivelor grave de sanatate.
Asa ca, acum am casa mult visata si locuiesc la tara, dar am orasul la 4 km distanta.
O zi buna happy

| R0R0 explică (pentru caramela):

Ma bucur ca esti fericita!'
O zi buna! kiss

| caramela a răspuns (pentru R0R0):

Multumesc frumos! iti doresc sa cunosti fericirea si sa nu te intalnesti niciodata cu DECEPTIA!
O zi buna happy

| R0R0 explică (pentru caramela):

Multumesc, la fel! happy

| RAY a răspuns:

Oriunde banii sa am, sanatate, liniste

| R0R0 explică (pentru RAY):

Atunci sper sa ti se indeplineasca dorinta.

| Drimmero a răspuns:

In orasele americane, in cartierele alea marginase sau prin marile orase!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Ca si mine si suri! happy

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Yeah dog! Bwuahaha!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

laughing laughing
Ce oras vrei?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Las Vegas, Los Angeles, New York!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Ne vedem acolo, atunci! rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Cu siguranta!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu am trait si la tara si la oras happy
Daca ar fi fost sa aleg nu cred ca as putea happy Tot intre ambele m-as situa.
Dar mi-ar place sa traiesc intr-un complex de vile happy care e intre, totusi.

| J0B0MAT a răspuns:

Intr-un oras ca Barcelona, Las Vegas.Pentru ca Barcelona, Las Vegas.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

big grin
Ai dreptate, suri! laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Stiuuuu kiss
Tu unde ai vrea? Tot acolo?laughing

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Daaa thumbs up
Sau in New Delhi. (visele mele cu India laughing )

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Tareee.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Exact.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Bafta! Sa iti faci casa acolo!winking

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Si tu acolo unde vrei! kiss

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Multu '.kiss x 1 mil

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Thx! kiss

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Acolo nu au nici veceuri in spatele curtii! Cand am fost acolo, fiecare-si facea nevoile pe unde apuca! pe marginea strazii! Doar sa cunosti vreun MAHARAGEA!(maharajah).Nu te lua dupa Mircea Eliade cu MaitreY!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ce e tare? Aduna DATE! Poate pleaca cu tine si va finantez eu?!
Daca am cu ce?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dar Coreea de Nord ce are? Par foarte fericiti acolo! Au si fete si bombe!(se lauda).

| J0B0MAT a răspuns (pentru oprescudorin11):

Du-te tu acolo si aduna ce vrei.winking

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sunt fete frumoase si acolo! Si nu cu atatea 'fite'! Ca in America! Ele rad si cand esti suparat!

| J0B0MAT a răspuns (pentru oprescudorin11):

Atunci acolo sa te duci neaparat.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Acum m-as plictisi! Am hotarat! Vreau in Groenlanda! Mai spre nord

| J0B0MAT a răspuns (pentru oprescudorin11):

Bafta sa ajungi acolo!winking

| oprescudorin11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Deocamdata am acasa ce as gasi oriunde in lume-cumulat-la mintea si dorintele mele! Chiar mai mult!
Ziceam doar in caz de CATASTROFA inevitabila(daca mai apuc).
Merci de urari!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Nu m-am inspirat din Maitreyi.
Mi se pare interesant doar. Vreau sa vad cum traiesc si alti oameni.

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

laughing
Suntem fete! laughing

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

laughing
Suri,esti atat de rabdatoare! laughing

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Mi-ati mai spus o data, nu sunt chiar asa de ramolit(oricum imi notez in agenda).

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Scuzati-ma.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

De ce? M-am amuzat, sincer!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Si eu.laughing
Chiar sunteti foarte amuzant.(nu, nu va iau in deradere, este un compliment big grin )

| RainmakerX a răspuns:

Locuiesc la oras si imi place deci ---> la oras. Cred ca m-as plictisi la tara.

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Nu prea cred.

| RainmakerX a răspuns (pentru R0R0):

Daca esti ca mine atunci da... Daca nu am ce face timp de 30 de minute atunci incep sa fac urat. Nu vad ce as face acolo *evident, asta in cazul in care mutarea nu ar veni la pachet cu niste prieteni, caz in care ar fi okay*

Ce sa faci pe la tara daca nu ai prieteni? Intreb doar.

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Cand zici tara, zici munca.
Deci, animale pe langa casa carora trebuie sa le porti de grija.(le dai mancare, cureti sub ele -de obicei asta fac parintii )
Casa trebuie mereu intretinuta, sa fie curata.(nu stii niciodata cand trece o vecina/ vecin pe la tine).

Si sa stii ca si la tara este internet. Poti sa te joci online ce vrei tu

| RainmakerX a răspuns (pentru R0R0):

Stiu ca este internet... pe mine m-ai pierdut de la partea cu munca. happy

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

laughing
Ok.

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu as vrea sa traiesc, in acest moment (care personal mi se pare destul de Critic), in Groenlanda.
Inaca nu i-am studiat harta, nu stiu daca are si orase in sensul occidental.
Mi-ar mai place in ALASKA, Nordul Canadei poate Noua Zeelanda.
Acolo se mai poate apuca, macar 10 ani de civilizatie, macar medievala.Am locuit intr-o iurta de zapada, e cald, vanat se gaseste greu, dar cine este cumpatat, poate supravietui, se pare ca au si internet acum.A se face dragoste acolo are o insemnatate mult mai spirituala, linistea sufleteasca este la Maximum!
Acolo nu se fura (maxim poate sa te viziteze vreun urs, dar nu-ti ia totul, rontaie doar ce arunci afara.Din iurta! Daca ai mancat o foca, o balena, ajunge si pentru alti pradatori (inca).
Aici nu va mai dau mai mult de o jumatate de an, in care veti cauta, daca veti supravietui, si nu veti mai gasi 'piatra pe piatra' ca in MAD MAX!
Iar pentru mine VIATA CONTEAZA!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Si pentru mine. star

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Trebuie echipament!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Pentru replica asta te iert ca ai ochii verzi!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Multumesc.

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Stiu.Nu sunt inca pregatita pentru o astfel de viata. (nu cred ca e genul meu).
Eu as vrea o viata linistita, la tara.

| oprescudorin11 a răspuns:

Uneori ma intreb : de ce lumea nu mai vrea sa stea unde este?! Sa fie planetele astrologice de vina ca aproape toata lumea sa gandeste sa MIGREZE? Ce v-a apucat? E un semn foarte GRAV! Eu mi-as permite sa intreb, insa invers: ce nu va place acolo unde sunteti? Merci de raspuns anticipat!

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Nu e vorba de asta. Sunt multumita de locul unde sunt, dar fiind tanara ma prinde si pe mine dorinta de a cunoaste. De a vedea lumea. Dupa cum bine ati observat, Romania nu mai e ceea ce a fost. Ce pot face aici? Nu pot gasi un job stabil si bine platit. (momentan sunt prea tanara pentru asta, dar totusi ma gandesc).
Si mai e o problema. Inca nu stiu in ce domeniu as vrea sa profesez, ce meserie sa am.

Cred ca doar din aceasta cauza vreau sa migrez.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

OK

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

happy.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu contează unde. Important să stau la casă cu curte nu într-o cutie adică apartament.

| R0R0 explică (pentru PedoBarbie):

Asa cred si eu! big grin

| syd2 a răspuns:

In munti.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Ai mai! Ma dezamagesti! Fetele 'e ' grabite! Ce sa faca in munti? Du-le la Las Vegas, in Florida! Ele traiesc doar o clipa! Nu inteleg 'nemurirea!"

| syd2 a răspuns (pentru oprescudorin11):

N-am nevoie de nimeni, lumea asta e oribila oricum, mai bine ma izolez. Inafara de arta nu a mai ramas nimic frumos.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Dar si 'ARTA', fara o pustoaica fraiera pe genunchi, parca nu e arta!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Pai atunci, daca vrei arta, cel mai frumos e in Elvetia! Gandeste-te la Hermann Hesse! Lupul de stepa : Steppenwolf! Gandeste-te la cei mai buni interpreti(Dinu Lipatti).La cel mai bun psihiatru :Carl Gustav JUNG!
Ca sa nu zic si de altii!
CG Jung si-a facut singur CASA!sadpovestea chiar el in memorii):mai multe camere, dar esential a fost TURNUL!
Turnul (de fildes) este cel mai important! Acolo te duci ca sa sibiozezi cu divinitatea, cu subconstientul tau! Acolo nu intra nimeni, decat TU!
(nevasta-ti face placinte la subsol).
Nu-mi mai spune de ARTA! Ca-mi schimb obiectivul!
Normal ca ARTA este totul!

| syd2 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Cred ca avem despre ce discuta, nusj, tu ai chef?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Cred! dar sa nu fie discutii antiregim(hoti) anti religie si antifemei ( ca sunt si ele dragute si necesare).Dar fara homosexuali, asta-mi repugna! De aia nu-mi plac tarile nordice!

| R0R0 explică (pentru syd2):

Presupun ca erai suparat cand ai scris asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

La oras.Probabil pentru ca sunt satul de viata la tara.
Desi, la batranete, recomand la toti sa se mute la tara, in natura.

| alexandrualind a răspuns:

La oras pentru ca este o populatie foarte mare si nu este chiar asa de liniste si urat.Tie unde iti place mai mult?

| DonaldTrump a răspuns:

Nici intr-un oras aglomerat, nici intr-un sat, as prefera un oras mic, fara prea multa aglomeratie.

| DumnezeuTatal a răspuns:

In Mama Rusie.

| R0R0 explică (pentru DumnezeuTatal):

Bafta! happy

| oprescudorin11 a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Tu nu esti intarcat? Mai ai nevoie de 'mama?"

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Eu aș dori să trăiesc la marginea unui oraș popular dintr-o casă pe pamint, deoarece voi fi integrată atit în societat foarte bine și tot odată m-as află si în sinul naturii oarecum.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

La oras, dar nu chiar in mijlocul orasului, langa oras, pentru a beneficia si de liniste si de distractii

| R0R0 explică (pentru AnoNymOuSS11):

Bafta!
Sa ti se indeplineasca dorinta. happy

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

La oras ca la tara traiesc deja

| R0R0 explică (pentru AndreeaAndreutza48):

Te-ai plictisit

| AndreeaAndreutza48 a răspuns (pentru R0R0):

Nu ți-e clar mai scap și eu de treabă

| R0R0 explică (pentru AndreeaAndreutza48):

Inteleg. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| onuticuta200312 a răspuns:

La oras pentru ca ai mai multe posibilitati, de exemplu eu traiesc intr.un orasel mic fara mall, deci nu am posibilitatea sa merg la film, nu avem fast-food nimic, ZERO!