| R0R0 a întrebat:

Unde ati prefera sa traiti?
La tara sau la oras?

Argumentati. big grin

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La tara, departe de aglomeratia si nebunia oraselor. Vreau sa ma scoale cocosul, nu tranvaiul...

91 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Intr-un oras ca Barcelona, Las Vegas.Pentru ca Barcelona, Las Vegas.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

big grin
Ai dreptate, suri! laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Stiuuuu kiss
Tu unde ai vrea? Tot acolo?laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu as vrea sa traiesc, in acest moment (care personal mi se pare destul de Critic), in Groenlanda.
Inaca nu i-am studiat harta, nu stiu daca are si orase in sensul occidental.
Mi-ar mai place in ALASKA, Nordul Canadei poate Noua Zeelanda.
Acolo se mai poate apuca, macar 10 ani de civilizatie, macar medievala.Am locuit intr-o iurta de zapada, e cald, vanat se gaseste greu, dar cine este cumpatat, poate supravietui, se pare ca au si internet acum.A se face dragoste acolo are o insemnatate mult mai spirituala, linistea sufleteasca este la Maximum!
Acolo nu se fura (maxim poate sa te viziteze vreun urs, dar nu-ti ia totul, rontaie doar ce arunci afara.Din iurta! Daca ai mancat o foca, o balena, ajunge si pentru alti pradatori (inca).
Aici nu va mai dau mai mult de o jumatate de an, in care veti cauta, daca veti supravietui, si nu veti mai gasi 'piatra pe piatra' ca in MAD MAX!
Iar pentru mine VIATA CONTEAZA!

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Daaa thumbs up
Sau in New Delhi. (visele mele cu India laughing )

| R0R0 explică (pentru oprescudorin11):

Si pentru mine. star

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Tareee.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Exact.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Bafta! Sa iti faci casa acolo!winking

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Si tu acolo unde vrei! kiss

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Multu '.kiss x 1 mil

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Thx! kiss

| DumnezeuTatal a răspuns:

In Mama Rusie.

| R0R0 explică (pentru DumnezeuTatal):

Bafta! happy

| syd2 a răspuns:

In munti.

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

La oras.Probabil pentru ca sunt satul de viata la tara.
Desi, la batranete, recomand la toti sa se mute la tara, in natura.

| R0R0 explică (pentru chiftelutacrocanta):

Eu credeam ca doar la tara sunt babe si mosi. laughing

| R0R0 explică (pentru Deaad):

Ok.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

La oras ca la tara traiesc deja

| R0R0 explică (pentru AndreeaAndreutza48):

Te-ai plictisit

| RainmakerX a răspuns:

Locuiesc la oras si imi place deci ---> la oras. Cred ca m-as plictisi la tara.

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Nu prea cred.

| Drimmero a răspuns:

In orasele americane, in cartierele alea marginase sau prin marile orase!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Ca si mine si suri! happy

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Yeah dog! Bwuahaha!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

laughing laughing
Ce oras vrei?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru syd2):

Ai mai! Ma dezamagesti! Fetele 'e ' grabite! Ce sa faca in munti? Du-le la Las Vegas, in Florida! Ele traiesc doar o clipa! Nu inteleg 'nemurirea!"

| syd2 a răspuns (pentru oprescudorin11):

N-am nevoie de nimeni, lumea asta e oribila oricum, mai bine ma izolez. Inafara de arta nu a mai ramas nimic frumos.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru R0R0):

Trebuie echipament!