| Constantin141516 a întrebat:

Unde pot citi regulamentul daca iei o amenda pentru o injuratura pe internet sau amenintare? Pai asa poti sa-i faci bucata oricui iar parlamentarii de ce nu se duc la politie pentru asta? Politia nu are alte treburi decat pentru oamenii care nu au ce face cu viata lor care se duc pentru o injuratura?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu te amendeaza nimeni pentru ca injuri pe cineva pe net, nu isi bate politia capul sa te caute pe tine ca l-ai injurat de morti pe xStefanut69 pe Minecraft. La amenintare e ceva mai complicat pentru ca sunt lucruri grave care instiga la violenta, posibile acte de terorism sau chiar amenintarea cu moartea, daca persoana in cauza te reclama poate fi destul de nasol, mai ales daca ai un profil public, gen poze cu tine, orasul din care esti, institutia educationala din care faci parte si multe alte detalii care pot face posibila gasirea ta, de obicei nu prea se face mare gargara cu ce se zice pe net, 99, 99% din amenintarile de pe net sunt doar apa de ploaie, se da din gura dar doar atat, si eu am fost amenintat pe net si mi-au supt-o aia, n-am patit nici pe dracu.

| Constantin141516 explică (pentru Drimmero):

Eu l-am amenintat pe un psiholog, dar nu fata in fata doar pe internet atat, dar gen poate sa iti afle ip=-ul daca il injuri cu alt cont?