| DonEduardo a întrebat:

V-ar placea sa nu mai existe bani si daca munciti bine sa puteti avea tot ce va doriti?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mi-ar place sa nu mai existe VALORI MATERIALE. Pentru ca e in natura umana sa doresti mereu mai mult.

62 răspunsuri:
| DonEduardo explică (pentru CostinAlamariu):

1) Statul are pamanturile lui, asa ca nu ia de la fermieri Si daca fermierii nu vor sa lucreze pentru stat, n-au decat sa traiasca din ce cultiva ei.
2) Nu exista bani, asa ca n-ai cu ce sa platatesti muncitorii. Si plus ca ear fi ilegal sa-ti faci o fabrica

| CostinAlamariu a răspuns (pentru DonEduardo):

Daca ai nevoie de atatea masuri complicate si tiranice sa faci o societate fara bani de ce crezi ca e o idee buna?