| Sawarekh a întrebat:

Va salut, voi chiar credeti ca sunt doar 1, 3 miliarde de oameni care fumeaza?

Eu pe majoritatea oamenilor pe care-i stiu, cam toti fumeaza, si am un cerc de amici si cunostinte maricel, si oriunde ma duc in lume si interactionez cu lumea, majoritatea fumeaza.

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Zicea cineva ca in SUA lumea toata lumea vapeaza si se uita foarte ciudat cand isi aprinde o tigara normala. A inceput generatia Z sa renunte la fumat iar generatiile viitoare nu prea mai sunt atrase de acest viciu

| Sawarekh explică (pentru Furnicuta000):

Hmm, eu ies des prin centru, interacționez cu tinerii 15-20+. Cam toți fumează, n am întâlnit un minor care sa nu fumeze.
Poate in SUA, politicienii, presa, etc informeaza oamenii, probabil acolo e altfel.

| ioana748 a răspuns:

Da,sunt tari unde se fumează foarte putin, aproape deloc.

| 1onur a răspuns:

Peste tot vad oamenii care fumează tineri Adolescenți, minori, Adulți.

Doar în autobuz și tren nu văd oamenii să fumeze, rare ori mai văd un om fără țigară fumând.

Eu cred cu Adevărat că sănt mult mai mulți fumători decât estimează ei, cu acel calcul de 1, 3 milidare.

Eu cred cu Adevărat că sănt 3 milidare de fumători, fără cei care consumă vape.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Sawarekh):

Totusi 1,3 miliarde e foarte mult tinand cont ca suntem 7 miliarde si o mare parte sunt copii si batrani din care procentul de fumatori e extrem de mic. Mai sunt si tarile sarace de ex alea din Africa unde aia abia au vazut o ciocolata, nu se pune problema de tigari. Iar din restul oamenilor majoritatea aleg sa nu fumeze deci tu daca umbli prin Romania si tarile astea care sunt ok dpdv al traiului, normal ca ai vazut multi fumatori. Suntem noi saraci dar nici chiar asa saraci