| LisaJulie a întrebat:

Verișoara mea are 12 ani, împlinește 13 și vrea o petrecere tematica cu Descendentii mai ales ca anul asta apare al patrulea film si cand eram mica ma uitam cu ea! Ceva idei despre îmbrăcăminte, gustări, decorațiuni?

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti idei cate doresti pe internet.In locul tau as apela la tot ce inseamna print, adica stegulete, imagini cu personajele, mesaje dragute atasate pe betigase pe care le infingi in niste briose, masti pentru poze si asa mai departe, fiindca e mult mai usor si iesi mai ieftin decat sa cumperi imbracaminte pe care o purtati numai o singura data.

https://michellespartyplanit.com/2015/08/disney-descendants-party-idea/

https://ro.pinterest.com/pin/64598575897644101/
(aici trebuie sa derulezi in jos pentru mai multe idei)

Stabiliti totusi un buget si cereti inclusiv niste ajutor de la parinti, ca sa iasa treaba bine.Have fun!

| LisaJulie explică (pentru dullcat):

Imi trebuie si peruci mov, albastre, verzi si rosii! Verisoara mea vrea sa se dechizeze in Mal

| dullcat a răspuns (pentru LisaJulie):

Pai atunci esti libera sa cumperi, dar ramane valabil ce am zis mai sus.Ar fi frumos daca ai gasi de inchiriat, cred ca ai iesi mai ieftin.Vezi intai la magazine second hand sau pe vinted, iar daca nu gasesti, poti oricand comanda online.

| LisaJulie explică (pentru dullcat):

Ufff ce idei mai are si ea! Puteam mai bine sa o duc la un castel, ar fi iesit mai putin deranj, e fascinata de tot ce inseamna povesti, basme, castele, magie, cavaleri, printese, printi, regi si regine

| dullcat a răspuns (pentru LisaJulie):

Clar, dar tot este mai fun cand ai personajele preferate ca tematica, decat ceva generic. Poate ramane ideea cu printese la castel pentru la anul. laughing

| Simpatic a răspuns:

Inspiratia poate veni tot din filmele aceleawinking
interesant ca copii de astazi primesc petreceri tematice, noi nu am primit laughing
daca o sa iasa copii de bun simt si caracter pe mai tarziu atunci merita, dar unii ies simple beizadele prost crescuti si invatati ca totul li se cuvine (fara legatura cu verisoara ta)
succes

| LisaJulie explică (pentru Simpatic):

Noi primeam la 10 ani petreceri în curte sau ieșiri la pizza! Nici majoratele nu erau grandioase la localuri de lux ci ceva restrâns acasă!

| Simpatic a răspuns (pentru LisaJulie):

Majoretewinking daca as face acum un party cu majorete nu stiu ce as face cu ele happy

eu la 10-12 ani primeam tort si cei din cartier prietenii de atunci veneau cu bomboane ca si cadou, ca lumea nu avea cine stie ce

acum s-a ajuns la petreceri aniversale tematice, interesant happy
iti dai seama daca un "nerd" ce este fan benzi desenate si nu numai, parintii ii organizeaza ca tematica "star wars", vor veni unii costumati in "trupele imperiale"
numai eu as fi Darth Vaderwinking

pacat ca unii copii nu au intelegerea de a-si da seama cat sunt de privilegiati pentru ca au parinti cu bani sau care fac eforturi mari pentru ei, in timp ce alti copii nu au cu ce se incalta!

| LisaJulie explică (pentru Simpatic):

Majorate am și dat sa apară modificarea! Off, off, off, robotul asta TPU

| Simpatic a răspuns (pentru LisaJulie):

Nu este problema, chiar daca schimba contextul, imi asum ceea ce am scris, asa ca pentru mine nu este nicio problema!
si chiar este un scenariu interesant cel cu majoretelewinking

robotelul TPU eu l-as scoate efectiv, doar incurca!