| Danna28 a întrebat:

Vi se pare ciudat sau dubios ca o femeie de 47 de ani care a purtat mereu la plaja slip normal și dintr-o data sa treacă pe slip tanga?

29 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Duce lipsa si simte nevoia sa schimbe ceva, in speranta ca vremurile demult apuse se vor intoarce, insa nu se va intampla...nu va mai fi niciodata bunaciunea care probabil a fost odinioara, ci doar o femeie de 47 de ani care in loc sa aiba coorul partial acoperit cu o bucata de carpa, are o ata care-i trece printre buci.

| sierra1 a răspuns:

Dacă asta ai cerut, asta ai primit:

https://www.tpu.ro/......fuzata-nu/

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Am vazut si femei de 57 de ani care poarta tanga pe plaja, in special celebritatile si nu vad nimic de comentat, ca nu ar trebui sa te uiti si sa comentezi ce poarta una sau alta, asta fiind barfa omului limitat.
Fiecare poarta ce vrea si cum vrea!

| ania a răspuns:

Foarte trist.

| Danna28 explică (pentru ania):

De ce?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

De ce crezi ca-i foarte trist?

| Drimmero a răspuns:

E in criza varstei si mai are inca sansa de afirmare pana nu e prea tarziu.

| Danna28 explică (pentru Drimmero):

Pai cum te afirmi prin asta?

| Drimmero a răspuns (pentru Danna28):

Daca arata bine, prin asta, insa batranetea nu iarta pe nimeni.

| Danna28 explică (pentru Drimmero):

Arata destul de bine pot sa zic eu

| Danna28 explică (pentru Drimmero):

Pai și pentru ce sa se mai afirme la vârsta asta?

| Drimmero a răspuns (pentru Danna28):

Asta intreab-o pe ea. E logic raspunsul,, prin afirmarea asta isi demonstreaza ca inca nu e baba si mai are ce sa arate. De ce te obsedeaza femeia asta?

| yooshi a răspuns:

De ce sa fie ciudat?
Incetati cu mentalitatea asta, femeile nu au data de expirare, la 47 de ani nu e batrana, are o viata inainte, dar societatea baga pe gat ideea ca the older we get we become unworthy ceea ce e un bullshit.Lasati femeile sa existe si sa faca ce vor

Răspuns utilizator avertizat
| Danna28 explică (pentru AMATTO):

Cum?

Răspuns utilizator avertizat
| Danna28 explică (pentru AMATTO):

Nu mi pot imagina.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru Danna28):

Pare disperata sa arate tanara.

| Danna28 explică (pentru ania):

Crezi?

| outsidethebox a răspuns (pentru wildthing):

Da, vrea sa-si schimbe neincrederea in incredere, vrea sa simta ca este dorita, asta nu inseamba neaparat ca va si da curs!
Pentru cineva apropiat de varsta ei, va fi perceputa ca super bunaciunea de acum!

Nu stiu de ce va imaginati ca la 47 de ani viata s-a sfarsit, maine poimaine ajungeti fara sa stiti la varsta aceasta si sa vedeti ce repede va schimbati opiniile!

| outsidethebox a răspuns (pentru ania):

Nu, daca asa statea treaba, ar fi bagat bani cu lopata in tot soiul de liftinguri si plastifieri.

| wildthing a răspuns (pentru outsidethebox):

Hai sa lasam "corectitudinea politica" la o parte...o femeie de 47 de ani este expirata, nu mai valoreaza nimic. Daca tu esti o astfel de femeie, daca te ajuta, viseaza in continuare la cai verzi pe pereti.

| outsidethebox a răspuns (pentru wildthing):

Nu o sa crezi acest lucru pana nu vei ajunge la varsta respectiva, cand, bineinteles ca vei avea si tu procentul tau de expirare... Am precizat ca ma refer de persoane apropiate ca varsta, de stilul de viata avut, adica daca a imbatranit frumos sau nu. Frumusetea este in ochii celui ce priveste!

| wildthing a răspuns (pentru outsidethebox):

Nimeni nu imbatraneste frumos. In legatura cu persoanele apropiate ca varsta...barbatii de 47 de ani tot pe cea de 20 de ani o vor vedea ca fiind frumosa, iar pe cea de varsta lor o vor vedea ca pe o b@sinoasa expirata.

| outsidethebox a răspuns (pentru wildthing):

Iti garantez ca nu este asa, adica nu toti; cu cat adaugi ani la calebdarul vietii tale, le vei percepe pe cele de 20 de ani ca si copii! Daca esti un om normal, vei asocia acest gen de atractie cu pedofilia! Cati barbati sunt asatoriti vs necasatoriti la acea varsta si cati au copii? Cati dintre ei au copii de sex FEMININ, adica FETE? Cati ditre acestia ar agrea sa aiba relatii sexuale cu cineva de varsta fetei lui? Cum s-ar simti un tata stiind ca cineva de vrsta lui i-ar da tarcoale fetei lui? Cum ar reactiona? Impulsul ar fi de a-i rupe gatul, deoarece compirtamentul individului respectiv ar fi "contra naturii"! Da, natura asa vrea sa decurga lucrurile iar aberratiile sa fie eliminate!
La nivel de individ, foarte putine se schimba in decursul vietii, de unde si "lupul isi schimba parul dar naravul, ba!", imbatranim fara sa me dam seama, insa nu ne tampim, copii raman copii si ii tratam ca atare, prietenii din copilarie raman aceeasi, vechile iubiri, aceleasi iar atractiile catre persoanele de sex opus, se vor indrepta spre persoane apropiate de varsta noastra!

| wildthing a răspuns (pentru outsidethebox):

Habar nu ai despre ce vorbesti! Toti barbatii heterosexuali, dar absolut toti, sunt atrasi de femei tinere. Cine zice ca nu, minte de ingheata apele. Chiar daca unu' are o fata de 20 de ani, asta nu inseamna ca nu poate fi atras de una de 20 de ani, care nu e fii-sa. Nu e pedofilie, pentru ca la 20 de ani, o femeie e femeie, e complet dezvoltata din punct de vedere fizic ca femeie. Nu e copil. Ceea ce-mi scrii tu acolo sunt povesti care le ajuta pe cele ca tine, sa infrunte anii batranetii mai usor. Crede-ma, la 47 de ani, esti expirata. Faptul ca barbatii se uita si la voi, este pentru ca nu si le permit pe cele de 20 de ani, pentru ca si ei sunt expirati pentru ele...dar 100% ar alege-o pe una tanara in locul uneia de 47. Daca nu esti de acord cu ceea ce am scris, e treaba ta. Daca te ajuta, continua sa traiesti nestiutoare in bula ta.

| Petre1987 a răspuns:

Nu văd de ce ar fi ciudat, este alegerea ei. Dacă ea se simte ok, de ce nu?