| mentholinks a întrebat:

Viata este o lupta? Oare? Cu cine sau cu ce va luptati voi?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata te lupti cu tine sau cu altii. Sigur te lupti cu cineva. Ne luptam cu gandurile rele, negre, murdare. Ne luptam cu altii cand vor sa ne faca rau.

| Mogiojojo a răspuns:

Ma lupt cu starile proaste, cu fricile, etc
Nu exista o persoana cu care ma lupt, ma lupt cu mine.

| mentholinks explică (pentru Mogiojojo):

Da, cred ca toti ducem lupti din astea interioare.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde pe ce fel de joc intru, asa ca nu stiu, cu morile de vant big grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu depresia, cu rasiștii, cu superficialii și cu fricile, da este o lupta pana la ultima picătură de sânge

| Mădă0611 a răspuns:

Cu nesimtirea, prostia si batjocura oamenilor. Mi-e ciuda ca neacordarea ajutorului e infractiune. Ar trebui sa fie infractiune acordarea lui daca stii ca persoana e un jeg. ^_^

| mgtow a răspuns:

Destul de puternica, mai grea e batalia cand o sa ai partener/a, acolo lupta cum au astia https://www.youtube.com/watch?v=DHKxoARmjLU

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Amicu meu din Timisoara mi-a zis ca ma luptam cu universu. Nu stiu de ce a zis asa ceva.