| VasileRapidistu13 a întrebat:

Voi ați observat că posturile de frecat menta sunt ocupate? Adică doar joburile grele nu sunt ocupate.Gen in București la un profi găsești imediat loc de muncă, dar ceva la stat sau vanzator la un magazin mic nu găsești.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucureștenii nu muncesc unde crede lumea că e bine.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Pai și bucureștenii ce fac? Bine sa nu înțelegeți greșit nu am treabă fiecare e liber sa facă ce dorește, dar unde lucrează? Hai că nu lucrează x y dar sunt și oameni care muncesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Bucureștenii de 18 - 25 de ani merg la facultate sau stau acasă ținuți de părinți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Extrem de puțini bucureșteni născuți în București lucrează la stat.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Toti părinții își îndruma copiii la stat laughing și pe mine familia mă îndruma tot acolo și nu sunt din Bucuresti

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Pai adineaori ați zis că băieții lucrează la stat ăștia cu pile cu bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Mai simplu ca să înțelegi - zecile de mii de studenți care sunt născuți la țară și sunt la facultăți în București sunt viitorii bugetari în București și ei devin bucureșteni că își cumpără apartamente și rămân definitiv în București.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Aaaa, pai da Man se duc pentru un viitor mai bun, acum înțeleg pai in țărișoara noastră infara de cele de stat, servicii cu bani putini și mult de munca

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Se duc acolo pentru mediul in sine că e mai frumos ca așa daca te duci că străin e greu, da i în pana mea de bani, că e suficient și 4000 lei pe lună, nu e totul numai despre bani