| anamaria1985 a întrebat:

Voi ati vazut stomatologi care sa lucreze singuri? Credeti ca e indispensabila asistenta in cabinet? Intreb pentru ca am vazut ca sunt disperate clinicile stomatologice sa gaseasca asistente. Si nu numai atat, daca pui anunt ca iti cauti de lucru in domeniu te suna 50 de clinici stomatologice, daca decizi sa mergi la una se poarta aia cu tine mai ceva ca si cu un director, iti dau in fiecare seara mesaj sa stie sigur ca te mai duci si a doua zi...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este necasara o asistenta experimentata care stie stomatologie, ca lucreze alaturi de medicul stomatolog, sa-i dea medicului la mana ustensilele medicale in timp ce el lucreaza in gura pacientului, sa-i dea seringa cu injectii gata pregatita, sa-i faca amestecturi de substante sau diverse amestecuri de paste pentru dinti, care trebuiesc facute pe loc fiindca altfel se intaresc samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu am văzut niciodată medic stomatolog sa lucreze singur

| MihaitzaItza a răspuns:

Nu am vazut.
Sunt lucrari la care fizic nu ar putea fara asistenta.

| Miruna333 a răspuns:

Nu, niciodata. Nu cred ca exista asa ceva. Orice se face in cabinet, este e o asistenta acolo

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Eu consider ca trebuie sa aibă un asistent! Stomatologia este treaba serioasa