| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce mancati dimineata,dupa masa, seara? Consumati fructe, legume des?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Oua (ochiuri, omleta), lactate gen branza, iaurt, lapte cu ciocolata si legume de sezon. Plus paine. Painea is life happy
Astea sunt cam de baza. Uneori si sandvis cu snitel si legume, cascaval, zacusca, masline, unt cu miere pe paine prajita, unt de arahide pe paine prajita (cu banane sau capsuni deasupra e minunat), clatite americane (astea se fac mai usor) cu dulceata sau unt de arahide sau nutella, avocado (ori intins pe paine prajita si deasupra un ou ochi ori salata cu avocado, ou fiert, ceapa).

Fructele nu prea imi plac, degeaba ma fortez sa le mananc, mai mult de niste capsuni si niste banane din cand in cand nu pot sa indur laughing

7 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Orice, gen ce-mi place, nu stau sa cantaresc.
Da, destul de des, 4-5 pe zi cred.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

De exemplu azi ce ai mancat?

| mgtow a răspuns:

Fructe si legume, in special ciorbele imi plac laughing trebuie sa discut cu un bucatar sa imi faca mancare la comanda.

| ThyDoom a răspuns:

Diferă de la zi la zi. Dar îți pot spune ce-mi place să mănânc cel mai des.
Iaurt, omletă, fructe (mere - în speacial cele din soiul Ionatan, banane, cireșe, vișine), legume (orice, mai puțin roșiile... nu prea îmi plac), dulciurile (nu pot trăi fără ele - noroc că nu mă îngraș), carne (însă doar cea făcută pe grătar).
Și da, fructe și legume consum aproape zilnic. Nu-mi aduc aminte o zi în care să nu fi mâncat.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Painea nu aduce absolut nimic nutritiv corpului decat calori goale, dimineata consuma oua ele tin de foame, esti foarte creativa

| Bondarel99 a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui sa mananc multe ca sa tina de foame laughing

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu,proteina inhiba fometea 2, 3 vei simti ca numai iti va fi foamete