| anonim_4396 a întrebat:

Voi mai puteti sa suportati paza din magazine? Este o nebunie, nu pot sa ma uit la nimic ca in spatele meu apare gardianul. Nu mai spun ca la magazinele de cosmetice, in special Douglas, agentul de paza sta langa mine si se uita fix. Eu stiu ca asta e treaba lor, dar sincer eu cred ca asa isi pierd clientii. Nu mai spun faptul ca de multe ori se fixeaza pe anumite persoana si dupa trebuie sa alerge sa ii prinda pe cei care chiar au furat.
Intro zi o sa ma cert cu ei! Au ajuns agentii de paza sa se plimbe si pe la cabinele de proba si sa traga cu ochiul avand ca scuza ca ei pazesc. Pt ca da, in unele magaine sunt facute acele perdele mai mici decat ar trebui.

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Si eu ii urasc, parca ma simt ca nu am bani nici sa ma uit prin sephora laughing dar ii înțeleg, presupun ca sunt multi care încearcă fiindcă produsele sunt mici si scumpe, nu vor sa riște

11 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Ti-a vazut si el bucile, daca tot statea cu pulanul in mana poate facea si el ceva cu el.
Pulan e sinonim pentru bastonul ala in caz ca cineva nu stie.
Da macar s-a uitat cand te aplecai?
La ce experienta are cred ca are un fler la astea, nivel inalt.
Nasol e sa se uita dupa o bunaciune iar cand isi da aia chiloteii jos sa-i ajunga "puful" pana la genunchi, de cade ala si face spume la gura ca un epileptic primeste concediu medical sau e dat afara?
Sigur e ca nu o sa mai traga cu ochiul.
Mna, nici nu stiu care era intrebarea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doamne, ce mi-e dat să aud... ))
Numai tu le simți prezența în magazine... I-am observat în trecere, dar n-am văzut să se lipească de spatele cuiva ca un abțibild... laughing
Ultimul agent de pază pe care l-am văzut își completa în tăcere rebusul.

| OldSoul a răspuns:

Din fericire nu prea am astfel de probleme, bine, nici ca merg zi de zi prin magazine.
Dar in scurtul timp in care merg, nu prea am probleme.
Ce e drept, mi s-a intamplat odata cand am mers cu un amic intr-un magazin sa se tina un gardian dupa noi, si chiar te inteleg, era super penbil si enervant laughing
In mai ales cand te uiti si tu ca saracu la preturi, sa vezi daca te lasa portofelu, si e unu care iti respira-n spate, parca-i si auzi gandu "Uite-l si pe saracu asta, pun pariu ca nu-si permite si ca vrea o ciordeaca"
Dar mno, bine ca nu mi s-a intamplat atat de des, sau ca nu mai sunt eu la fel de dubios ca odinioara laughing

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Aia de la profi din sapte sute sunt paranoici rau

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Nu am pățit. Carrefour de la subsol la bega, acolo e jale

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Dar e enervant asa ceva, mai ales daca probezi o haina si se uita unu in varsta la tine ca fata

| Tobias78 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Gardianul era o... femeie. happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Tobias78):

Oricum,sunt nesimtiti astia care se duc la cabina de proba si stau la panda, ca motanii dupa pasarele.
Bunul simt, lipseste.

| Freya1 a răspuns:

Asta arata cat de bine le merg camerele, chestiile alea de bipaie la intrare etc.Numa asa pot da idei hotilor ca in afara de ei nu pazeste nimeni magazinul.
Pot sa se uite la clienti, sa fie vigilenti, sa se plimbe printre rafturi doar ca deja cand iti sufla in ceafa continu chiar este agasant.Nu trebuie sa te certi cu ei doar sa le spui ca nu prea ai intimitate si ca te deranjaza faptul ca se lipesc de tine prin tot magazinul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Unii fac exces de zel.ca sa spun asa! Dar daca nu ai idei,, indraznete'' nu vad te-ar deranja!
Eu incerc sa ii ignor!
Oricum hotii profesinisti vor gasi metode sa fure cu tot cu gardieni, camere de supravegere, si aparate care bipuie cand iei ceva din magazin fara sa platesti!

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti atent doar la agentii de paza si nu la marfa din magazin, e clar pentru oricine, ca nu vrei sa cumperi.