| anonim_4396 a întrebat:

Voi nu v-ati saturat de conversatiile pe internet?
Frate daca vrei sa ai o discutie mai lunga cu o persoana nu mai bine va sunati sa vorbiti la telefon sau cu video sa va si vedeti?

15 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Dar o discutie fata in fata?

| tudorlaura a răspuns:

Ca si pe internet discutiile la telefon sau pe skype sau pe alt mod video au in comun acelasi lucru faptul ca nu esti fata in fata cu aceea persoana, e o inlocuire avansata din punctul meu de vedere ideal ar fi sa te intalnesti cu acea persoana la un suc, la o plimbare si sa vorbiti fata in fata, de exemplu eu si prietenul meu ne am cunoscut pe un site si am vorbit cam 2 luni dupa care el m-a invitat la o plimbare si lucrurile au mers bine si acum avem un an jumatate impreuna, totul e sa vrei si sa incerci bineinteles sa iti alegi bine persoanele cu care alegi sa te vezi pentru ca in ziua de azi nu mai poti avea incredere in oricine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru presus):

Dar daca nu sunteti in acelasi oras?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru tudorlaura):

Ce dragut, sa va tina.

| tudorlaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti vizita acea persoana, eu merg de aproximativ 4 ori in constanta in afara sezonului estival pentru a vedea un prieten drag acolo happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru tudorlaura):

Si tu de unde esti sau cate ore faci pe drum?big grin

| Mayhem666 a răspuns:

Nu, pentru ca nu imi place sa vorbesc la telefon, si video nici atat, deci pe internet e mai convenabil pentru mine.

| tudorlaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Din Bucuresti, cam 3 ore

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit atatea ore la telefon de mi s-a luat, momentan raman la mesaje pe whats app si fata in fata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru tudorlaura):

Sa va tina si sa va mutati impreuna ^^

| tudorlaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Stam impreuna, in constanta ma duc la un prieten drag happy mersi

| presus a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este o scuza? Sunt persoane care trec peste tari ca sa vada pe cineva drag. Daca nu te inalnesti cu acea persoana, n-o sa tina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru presus):

Spune-mi ceva ce nu stiu.Merg in fiecare vara la bunici in Olanda, nu asta e ideea.

| sabin89 a răspuns:

Si mie mi se pare stupida conversatia pe internet. Parca ai vorbi cu peretii. Un necunoscut e un necunoscut si nimic mai mult. Se poate prezenta sub un nume de fata, el fiind baiat; sau invers. Poate sa scrie ca are 40 de ani si el sa aiba 20 etc. Este mai bine sa vorbesti la telefon, cum ai mentionat. Adevarata conversatie insa ramane cea fata-n fata. E de o mie de ori preferabila.

| OldSoul a răspuns:

Nu, eu tot prefer scrisul, daca aud ceilalti ce vorbesc eu uneori cu prietenii mei s-ar speria, asa ca prefer sa scriu.