| Meme10Meme a întrebat:

Voi v-ati trada tara pentru dragoste? Ca asa a facut Carol II.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu nu ai fost în locul lui. El nu a trădat-o, țara l-a trădat pe el, când l-a expulzat. El nu a abdicat niciodată, el pînă a murit a continuat să fie regele legitim al României. De aceea urmașii lui sunt moștenitorii coroanei României. Ex Regele Mihai a renunțat la coroană prin abdicare, așa că urmașii lui, care au pretenții la tron, sunt niște uzurpatori, toți.
Țara mea, unde sunt cetățean, adică sunt membru al cetății, este cetatea mea, ea mă apără și eu o apăr. Nu o trădez pentru o femeie sau pentru o liturghie, cum a făcut Henry 4 (Paris vaut une messe).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ce ar însemna să trădez țara. Dacă am o iubită din Kenya trădez țara? laughing E cam fictiv scenariul, normal că pot spune că nu, dar nu înțeleg ce ar însemna pentru tine trădarea.

| Mădă0611 a răspuns:

Eu mi-as trada tara si pentru un loc linistit, curat. De fapt ce sa tradez? as distruge-o. love struck

| Meme10Meme explică (pentru sadrian46):

Ala era un tradator. A dezertat si renuntat la tron pentru o femeie. Si descendentii acestei tradari vor sa fie la tron.

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

N-am explicat nici eu bine dar ce vreau sa zic este ca daca tu ai un rege ori un politician. Aia ar insemna tradare. Cum a facut Carol ala.

| LoveSleep a răspuns:

M-aș trăda țara gratis.

| oglindasultanului a răspuns:

Asa crezi tu dar nu se face asa, nici un strain nu poate fi mai important