| AvalohAlyn a întrebat:

Voi va faceti sau aveti timp pentru citit?

Răspuns Câştigător
| Furti a răspuns:

Citesc zilnic... de obicei o fac seara inainte de culcare si in weekend la orice ora. Imi fac timp de citit si la scoala, imi iau un roman dupa mine si mai citesc prin pauze, cand intarzie profesorii sau cand nu se tine ora (chiar azi o profesoara a intarziat aproape toata ora si m-am folosit de prilejul asta sa citesc big grin fusese surprinsa in mod placut cand a intrat pe usa si ma vazuse citind happy ).
In ultimul timp am inceput sa citesc in paralel, uneori chiar din trei carti in aceeasi zi: lectura pentru scoala si lectura...ah suplimentara, ceea ce-mi aleg eu.
Acord in timpul scolii cam 1-2 ore pe zi cititului iar in weekend 2-3, poate chiar mai mult daca ma tine cartea-n suspans.

14 răspunsuri:
| TheMisunderstood a răspuns:

Eu de exemplu nu citesc mereu, o data la o anumita perioada de timp sau chestii de genul asta. Atunci cand gasesc o carte care cred ca mi-ar placea o citesc de placere, iar o carte care imi place o termin in maxim 3 zile, citesc in continuu aproape. timp mereu ai big grin

| christos1234 a răspuns:

Poti citi in continu sau cu pauze, daca citesti 30pag pe zi ceva de 900 pag...Mai bine nu, pana o termini uiti tot ce scria pe primele 300 de pag. Depinde de marime daca este mare cat mai multe pe zi, daca este mica minim 30-40.

| laramistigan27 a răspuns:

Imi fac pe calculator timp, e o aplicatie pe un site: ''Fa-ti timp de citit, gratis!''

| Chiperi a răspuns:

Imi fac

| RobertMoon a răspuns:

Doar în metrou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am timp si chef XD

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Esti in depresie, Horror?:O ce e cu tine?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nu, dar am o lista destul de lunga pe care sper s-o termin la vara.

| emy a răspuns:

Buna seara! Sigur ca da, citesc aproape in fiecare seara. Te puup.

| Wøodenpints a răspuns:

Ce-mi plac mie ăștia care scriu pe internet că n-au timp de citit.
Bine că aveți timp de stat pe TPU și răspuns la întrebări de genul.
Oameni ocupați...să-și tragă mucii cu limba.

| OnTheTop a răspuns:

Foarte greu imi gasesc timp, mai ales seara, atunci nu ma deranjeaza nimeni, si pot citi linistit big grin

| Bacemi a răspuns:

Destul de greu sa citesc opere. Nu reusesc sa imi pastrez concentrarea decat daca pot ignora complet viata ce misuna pe langa mine, in izolare totala. Cand lucram la birou si aveam momente doar pentru mine mai stateam inainte de inceperea programului sau dupa ce plecau toti inca 2-3 ore pentru a citi.
Imi e mai usor sa citesc articole sau sa vizionez pe youtube pareri despre lucrurile care ma intereseaza atunci cand am companie.

| Andeuta a răspuns:

Nu am timp, mereu e altceva de facut, dar daca eu chiar imi doresc reusesc sa-mi fac timp.