| edialexandru97 a întrebat:

Vreau sa ii spun unei fete ca o plac si as vrea sa ii cumpar si o floare. Trandafirul mi se pare cam banal, toata lumea cumpara un trandafir. Ce floare este mai potrivita?

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

La cat de banal este pentru tine, atat de frumos este pentru o fata. Trandafirul este si va ramane simbolul dragostei, mai ales daca este unul rosu.
Eu merg pe trandafir, roz, sau alb.

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Eventual una, sau mai multe orhidei plus cativa trandafiri albi intr-un buchet frumos.Asta desigur daca esti dispus sa cheltui ceva, insa merita.

| Zom a răspuns (pentru remus1007):

Buna idee! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns:

Ii cumperi un trandafir si ii spui ca "se zice ca nimic nu se compara cu petala unui trandafir, decat zambetul/sarutul unei fete frumoase".
Si te rog sa termini! Daca tu te-ai saturat de trandafiri nu inseamna ca fetele la fel! Ele apreciaza si vor aprecia mereu un trandafir! - care e simbolul de indragostit, decat un buchet cu mai multi trandafiri. Un buchet e stas,,,, dar un trandafir, nu il poti da la oricine. :->