| FluturicaMicaMica a întrebat:

Vreau să mă apuc de o activitate gen cântat, dansat etc. Ce-mi recomandați?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Iti recomand sa faci o scoala de muzica unde iti poti atrena talentul.

4 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Cu dansatul nu prea ma pricep sa dau sfaturi dar o sa iti dau cu cantatul, am o experienta de 3 ani si ceva in asta.

Pai cel mai bine daca vrei sa cant este iti iei un profesor de la care sa iei vreo 2-3 ori pe saptamna mai mult nu este indicat pentru voce pentru trebuie sa aci exercitii vocale care solicita mai mult ca si cantatul unei melodii.
Cum ziceam si mai sus o sa faci un timp doar exercitii pentru voce ca sa iti imbunatatesti calitatile vocale apoi ar trebui sa inveti notele si sa canti gama do major in urcare is cobarare.
Apoi o sa incepi sa canti si melodii. Si este important sa faci si exercitii de respiratie zilnice pentru ca atunci cnat canti trebuie sa iti iei mult aer.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| justanotheruser99 a răspuns:

Chitara big grin

| FluturicaMicaMica explică (pentru Niklauss):

Da, mulțumesc mult! Totuși nu mă refeream doar la cântat și dansat ci l mai multe.

| syd a răspuns:

Somnul