| fataciocolata a întrebat:

Vreau sa-mi dau inca o gaura in ureche.am incercat acasa dar n-am reusit, imi era frica.cu pistolul doare? De unde il pot lua? Cat costa? as vrea sa-mi fac la salon dar pot merge singura daca sunt minora?

6 răspunsuri:
| AliMiha a răspuns:

Eu mi-am facut cu pistol dar in orasul in care locuiesc... aveau intr-un magazin de bijuterii si pistol, era si ft ieftin pe atunci. de durut nu doare pot spune chiar deloc. incearca la un salon, nu cred ca varsta conteaza pentru asa ceva...

| Flory1243 a răspuns:

Ai nevoie de:
1.Alchool sanitar
2.Un ac, sau o branula
3.Vata
4.Un scaun
5.Un prieten/prietena
6.O sticla cu apa
Deci, pentru inceput inmoi vata in alchool, si dezinfectezi locul.Te asezi cu scaunul in fata oglinzii(una mare).
Iti rogi prietenul sa te ajute, sa nu lesini, si adica simti ca iti vine sa lesinii, zii sa te stropeasca, si opreste-te!
Daca nu ti se face rau, baga usor acul prin ureche, si dupa pune vata si achoolul acolo.Tii cam 10 minute, dezinfectezi un cercel, si il pui ca sa nu se astupe gaura.
Speer ca ti-am fost de folos!

| Emmett a răspuns (pentru Flory1243):

Ai dreptate, dar mai intai trebuie ca prietenul/prietena sa se spele pe maini sau sa isi puna manusi! OBLIGATORIU! Mai sigur ar fi la un salon ceva, dar cred ca exista si in bijuterii... Cauta pe net asa: unde+poti+sa-ti+faci+gauri+in+urechi+in+Romania+? sau se+poate+sa-ti+faci+gauri+in+urechi+la+o+bijuterie+?

| Xenya a răspuns:

Poti sa il faci la salon daca ai peste 16 ani.
O sa doara oricum o sa il faci deoarece o sa iti intre un ac in piele.

| fataciocolata explică (pentru Flory1243):

Doare?

| Flory1243 a răspuns (pentru fataciocolata):

Nu doare.